Ricciardo z Vettela strach nemá, bral by ho jako výzvu

Daniel Ricciardo sice ještě není oficiálně potvrzen v roli pilota Red Bullu pro příští rok, sám by si ale rád tímto krokem dokázal, jestli má na to zařadit se mezi top piloty, nebo ne.
Ricciardo z Vettela strach nemá, bral by ho jako výzvu

Kdo bude příští rok týmovým kolegou Sebastiana Vettela u Red Bullu je zatím stále ještě velkou neznámou. Ačkoliv neoficiálně Mark Webber svými slovy: "Všichni víme, kdo to bude… bude to dobré pro něj i pro Austrálii," neoficiálně potvrdil, že jeho nástupcem ve stáji mistrů světa bude jeho krajan Daniel Ricciardo, k oficiálnímu potvrzení nebo vyvrácení této informace samotným Red Bullem zatím ještě nedošlo.

"Dokud se to nestane, nebudu se tím zbytečně moc vzrušovat," komentoval celou situaci čtyřiadvacetiletý Ricciardo. "Pokud k tomu totiž potom nedojde, nebudu alespoň zklamaný."

Australský pilot, který se právě přestěhoval z Milton Keynes do Monaka, sice působí ve formuli 1 zatím jen třetím rokem, nicméně ani tak z několikanásobného mistra světa jako týmového kolegy strach nemá. "Jsem si rozhodně vědom toho, že pokud dostanu tu šanci závodit vedle nej (vedle Vettela), nebude to jednoduché.  Tuhle příležitost bych ale dostal moc rád, protože bych chtěl všem dokázat, že mám to, co to vyžaduje, a dokonce víc než to, chtěl bych dokázat sám sobě, že se dokážu dostat mezi ty velké chlápky. Pokud nedokážu, dobře, v poslední řadě si alespoň pak můžu říct, že jsem to zkusil. Věřím ale, že bych to dokázal," řekl v rozhovoru pro The Daily Telegraph Ricciardo.

Další článek: Ricciardo: Mám moc široké boky, ale kvůli Red Bullu bych si je i uříznul

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.