Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

Daniel Ricciardo věří, že se Max Verstappen vyvine v lepšího jezdce formule 1 než je Sebastian Vettel.
Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

Během působení u Red Bullu byli Ricciardovými týmovými kolegy jak Vettel, tak Verstappen. Australan tak má možnost oba piloty porovnat.

„Nic proti Sebovi, není to tak, že by byl pomalý. Možná je to i tím, že Max je stále mladý a pokud je rychlý teď, tak se zřejmě jen zlepší. Seb závodí už dlouho, myslím, že jako jezdec se stále vyvíjíte, ale už nemá tolik prostoru na zlepšení jako Max. Pokud Seb poslouchá, promiň Sebe!“ řekl Ricciardo v podcastu Beyond Victory bývalého mistra světa F1 Nica Rosberga.

Ricciardo a Vettel byli týmovými kolegy v roce 2014, kdy Australan u Red Bullu nahradil svého krajana Marka Webbera. Ricciardo získal během sezóny tři vítězství a v konečném pořadí skončil třetí, zatímco Vettel coby úřadující mistr světa šestý.

„Byl jsem z té výzvy nadšený, a to jak na trati, tak také z toho vidět, jak pracoval mimo trať. Hodně se zaměřoval na detaily. Žije a dýchá pro závody. Měl jsem pocit, že neměl příliš mnoho dalších koníčků. Bylo to jen závodění, to ho skutečně pohltilo. Měl dobrý způsob komunikace, byl neústupný, ale ne neuctivý,“ popisuje Ricciardo Vettela.

„Pokud něco nebylo dost dobré, řekl by 'Není to dost dobré, můžeme to udělat lépe'. Byl přímý, ale přesto laskavý. S každým si potřásl rukou a měl to dobře vyvážené.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Norris se učil od Verstappena ve virtuálních závodech

11:20 | Alexander Albon nasadí novou specifikaci motoru Honda. Čeká ho penalizace.
24. června | Toto Wolff navrhuje zrušit šikanu na rovince Mistral na okruhu Paula Ricarda. Okruhy s dlouhými rovinkami (Montreal, Baku) prý nabízí lepší show.
23. června | Steiner označil víkend ve Francii za nejhorší v historii týmu.
23. června | Norrise a Ricciarda doplní u stewardů Raikkonen.

GP Rakouska 2019

Pátek 28. června 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 29. června 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 30. června 2019
Závod 15.10