Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

Daniel Ricciardo věří, že se Max Verstappen vyvine v lepšího jezdce formule 1 než je Sebastian Vettel.
Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

Během působení u Red Bullu byli Ricciardovými týmovými kolegy jak Vettel, tak Verstappen. Australan tak má možnost oba piloty porovnat.

„Nic proti Sebovi, není to tak, že by byl pomalý. Možná je to i tím, že Max je stále mladý a pokud je rychlý teď, tak se zřejmě jen zlepší. Seb závodí už dlouho, myslím, že jako jezdec se stále vyvíjíte, ale už nemá tolik prostoru na zlepšení jako Max. Pokud Seb poslouchá, promiň Sebe!“ řekl Ricciardo v podcastu Beyond Victory bývalého mistra světa F1 Nica Rosberga.

Ricciardo a Vettel byli týmovými kolegy v roce 2014, kdy Australan u Red Bullu nahradil svého krajana Marka Webbera. Ricciardo získal během sezóny tři vítězství a v konečném pořadí skončil třetí, zatímco Vettel coby úřadující mistr světa šestý.

„Byl jsem z té výzvy nadšený, a to jak na trati, tak také z toho vidět, jak pracoval mimo trať. Hodně se zaměřoval na detaily. Žije a dýchá pro závody. Měl jsem pocit, že neměl příliš mnoho dalších koníčků. Bylo to jen závodění, to ho skutečně pohltilo. Měl dobrý způsob komunikace, byl neústupný, ale ne neuctivý,“ popisuje Ricciardo Vettela.

„Pokud něco nebylo dost dobré, řekl by 'Není to dost dobré, můžeme to udělat lépe'. Byl přímý, ale přesto laskavý. S každým si potřásl rukou a měl to dobře vyvážené.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Norris se učil od Verstappena ve virtuálních závodech

15:52 | Sainz dostal novou pohonnou jednotku. Tak jako tak odstartuje poslední...
18:13 | Incident mezi Pérzem a Grosjeanem bez trestu....
17:20 | Pérez a Grosjean předvoláni před sportovní komisaře kvůli incidentu v posledním tréninku.
16. listopadu | Nové pneumatiky, jedno rychlé kolo. Podle Norrise kvalifikace maskují problémy McLarenu. V kvalifikacích je to dobré, závodní tempo je ale na úrovni Renaultu a Racing Pointu.

GP Brazílie 2019

Pátek 15. listopadu 2019
1. trénink Albon (1:16.142, mokro)
2. trénink Vettel (1:09.217)
Sobota 16. listopadu 2019
3. trénink Hamilton (1:08.320)
Kvalifikace Verstappen (1:07.508)
Neděle 17. listopadu 2019
Závod 18.10