Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

Daniel Ricciardo věří, že se Max Verstappen vyvine v lepšího jezdce formule 1 než je Sebastian Vettel.
Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

Během působení u Red Bullu byli Ricciardovými týmovými kolegy jak Vettel, tak Verstappen. Australan tak má možnost oba piloty porovnat.

„Nic proti Sebovi, není to tak, že by byl pomalý. Možná je to i tím, že Max je stále mladý a pokud je rychlý teď, tak se zřejmě jen zlepší. Seb závodí už dlouho, myslím, že jako jezdec se stále vyvíjíte, ale už nemá tolik prostoru na zlepšení jako Max. Pokud Seb poslouchá, promiň Sebe!“ řekl Ricciardo v podcastu Beyond Victory bývalého mistra světa F1 Nica Rosberga.

Ricciardo a Vettel byli týmovými kolegy v roce 2014, kdy Australan u Red Bullu nahradil svého krajana Marka Webbera. Ricciardo získal během sezóny tři vítězství a v konečném pořadí skončil třetí, zatímco Vettel coby úřadující mistr světa šestý.

„Byl jsem z té výzvy nadšený, a to jak na trati, tak také z toho vidět, jak pracoval mimo trať. Hodně se zaměřoval na detaily. Žije a dýchá pro závody. Měl jsem pocit, že neměl příliš mnoho dalších koníčků. Bylo to jen závodění, to ho skutečně pohltilo. Měl dobrý způsob komunikace, byl neústupný, ale ne neuctivý,“ popisuje Ricciardo Vettela.

„Pokud něco nebylo dost dobré, řekl by 'Není to dost dobré, můžeme to udělat lépe'. Byl přímý, ale přesto laskavý. S každým si potřásl rukou a měl to dobře vyvážené.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Norris se učil od Verstappena ve virtuálních závodech

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.