Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

Daniel Ricciardo věří, že se Max Verstappen vyvine v lepšího jezdce formule 1 než je Sebastian Vettel.
Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

Během působení u Red Bullu byli Ricciardovými týmovými kolegy jak Vettel, tak Verstappen. Australan tak má možnost oba piloty porovnat.

„Nic proti Sebovi, není to tak, že by byl pomalý. Možná je to i tím, že Max je stále mladý a pokud je rychlý teď, tak se zřejmě jen zlepší. Seb závodí už dlouho, myslím, že jako jezdec se stále vyvíjíte, ale už nemá tolik prostoru na zlepšení jako Max. Pokud Seb poslouchá, promiň Sebe!“ řekl Ricciardo v podcastu Beyond Victory bývalého mistra světa F1 Nica Rosberga.

Ricciardo a Vettel byli týmovými kolegy v roce 2014, kdy Australan u Red Bullu nahradil svého krajana Marka Webbera. Ricciardo získal během sezóny tři vítězství a v konečném pořadí skončil třetí, zatímco Vettel coby úřadující mistr světa šestý.

„Byl jsem z té výzvy nadšený, a to jak na trati, tak také z toho vidět, jak pracoval mimo trať. Hodně se zaměřoval na detaily. Žije a dýchá pro závody. Měl jsem pocit, že neměl příliš mnoho dalších koníčků. Bylo to jen závodění, to ho skutečně pohltilo. Měl dobrý způsob komunikace, byl neústupný, ale ne neuctivý,“ popisuje Ricciardo Vettela.

„Pokud něco nebylo dost dobré, řekl by 'Není to dost dobré, můžeme to udělat lépe'. Byl přímý, ale přesto laskavý. S každým si potřásl rukou a měl to dobře vyvážené.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (29) Další článek: Norris se učil od Verstappena ve virtuálních závodech
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00