Ricciardo: Vítězství ve Spa nám dává větší naději i pro další tratě

Úspěch Red Bullu a Daniela Ricciarda ve Velké ceně Belgie se vzhledem k charakteru okruhu nečekal. Australan proto věří, že tým z Milton Keynes může být silný i za čtrnáct dní na italské Monze.
Ricciardo: Vítězství ve Spa nám dává větší naději i pro další tratě

Na tratích jako Spa-Francorchamps a Monza se neočekávalo, že by mohl být Red Bull příliš silný. Obě tratě totiž vzhledem ke svým dlouhým rovinkám spíše nahrávají vozům se silnými motory. Nicméně dnes se v Ardenách radoval Ricciardo ze svého třetího letošního vítězství, když mu k tomu pomohla také vzájemná kolize obou jezdců Mercedesu.

„Když tady dokážeme nasbírat maximum bodů, pak vidím budoucnost pozitivně,” řekl Ricciardo. „Dává nám to naději pro okruhy, které nás v sezóně ještě čekají jako Singapur nebo Suzuka. Je to skvěle. Nyní jsme opravdu motivovaní a byl to pro nás skvělý den na trati, kde jsme nečekali, že bychom mohli maximálně bodovat.

Nějakou chvíli se budu usmívat, ale zůstávám nohama na zemi. Vím, že Monza pro nás bude znovu obtížná, ale balíček, který jsme sem přivezli, byl konkurenceschopný, takže se pokusíme něco z toho přinést i do Monzy, Singapur a Suzuka pro nás budou hodně dobré.”

Díky vítězství se Ricciardo v průběžném pořadí přiblížil druhému Lewisi Hamiltonovi na 36 bodů (na vedoucího Nica Rosberga ztrácí bodů 64). Australan se proto v boji o titul nevzdává.

„Pořád zbývá několik závodů. Rozhodně, pokud zůstává matematická šance, pak budeme neustále bojovat. Přijít a uzmout nějaké body tam, kde jsme neměli, je hezké. Musíme se dívat dopředu a těžit na okruzích, kde můžeme být silní. Když na pár z nich dokážeme vytěžit maximum bodů, pak nikdy není konec.”

Pátý Sebastian Vettel podle svých slov zkrátka neměl rychlost na to bojovat o nejlepší příčky.

„Je to zklamání, jelikož jsme dnes neměli rychlost. Od startu jsem se snažil dostat Lewise pod tlak, měli jsme nastavení na rychlost na rovinkách, ale pneumatiky byly studenější než jsme čekali. Bylo fajn ve druhém kole vidět kolidovat oba mercedesy a dalo nám to šanci, ale zkrátka jsme neměli rychlost.

Ke konci závodu to bylo dobré, snažil jsem se probojovat pořadím vzhůru, jelikož kola ubývala a Alonso s Magnussenem neměli čerstvé pneumatiky, takže jsme je s Jensonem celkem rychle dostihli. Na konci bylo dobré, že jsem neztratil pozici, oproti rozhodnutí kdy zajet do boxů. Tam jsem zřejmě zajel trochu pozdě, nakonec jsme ale udrželi pozici.

Souboj byl docela zajímavý, bylo tam trochu přeplněno, když se jezdci vytlačovali mimo trať, ale bojovali jsme tvrdě, i když někdy možná až příliš!”

Diskuze (9) Další článek: Magnussen dostal za souboj s Alonsem penalizaci
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00