Ricciardo vidí ve změnách pravidel ideální příležitost postavit se Vettelovi

Daniel Ricciardo považuje své šance v interním týmovém souboji za větší díky novým vozům, se kterými se budou muset vyrovnat všichni jezdci.
Ricciardo vidí ve změnách pravidel ideální příležitost postavit se Vettelovi

Po relativně nezkušeném Ricciardovi chce Red Bull, aby nejpozději v polovině sezóny byl blízko čtyřnásobnému mistru Vettellovi. Australan věří, že mu tento úkol usnadní změny pravidel.

"Posledních pár let s vozem hodně dominoval (Vettel)," řekl Autosportu. "Kdyby nedošlo k žádným změnám, tak by asi dál dominoval."

"S těmito změnami by se mohly podmínky alespoň trochu vyrovnat. Doufejme, že s tímto novým kompletem nebude tak dominantní, jak byl. Určitě to je v jistém ohledu pro mě lepší."

Bývalý pilot týmu Toro Rosso také uznává, že on sám bude muset přidat v technickém chápání vozu, aby se s Vettelem mohl měřit.

"V tomto ohledu mám asi co dohánět, ale doufejme, že se mi to podaří rychle. Tým kolem mě to urychlí, vzhledem k úrovni jejich zkušeností."

"Snad mě do toho dostanou rychle, pak udělám vše, abych se co nejrychleji dostal na jeho technickou úroveň. Ale přirozeně to bude chvíli trvat."

Další článek: Ecclestone nechápe, proč všichni jezdci chtějí k Ferrari

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10