Ricciardo vidí ve změnách pravidel ideální příležitost postavit se Vettelovi

Daniel Ricciardo považuje své šance v interním týmovém souboji za větší díky novým vozům, se kterými se budou muset vyrovnat všichni jezdci.
Ricciardo vidí ve změnách pravidel ideální příležitost postavit se Vettelovi

Po relativně nezkušeném Ricciardovi chce Red Bull, aby nejpozději v polovině sezóny byl blízko čtyřnásobnému mistru Vettellovi. Australan věří, že mu tento úkol usnadní změny pravidel.

"Posledních pár let s vozem hodně dominoval (Vettel)," řekl Autosportu. "Kdyby nedošlo k žádným změnám, tak by asi dál dominoval."

"S těmito změnami by se mohly podmínky alespoň trochu vyrovnat. Doufejme, že s tímto novým kompletem nebude tak dominantní, jak byl. Určitě to je v jistém ohledu pro mě lepší."

Bývalý pilot týmu Toro Rosso také uznává, že on sám bude muset přidat v technickém chápání vozu, aby se s Vettelem mohl měřit.

"V tomto ohledu mám asi co dohánět, ale doufejme, že se mi to podaří rychle. Tým kolem mě to urychlí, vzhledem k úrovni jejich zkušeností."

"Snad mě do toho dostanou rychle, pak udělám vše, abych se co nejrychleji dostal na jeho technickou úroveň. Ale přirozeně to bude chvíli trvat."

Další článek: Ecclestone nechápe, proč všichni jezdci chtějí k Ferrari