Ricciardo věří, že zítra může zvítězit

Daniel Ricciardo z Red Bullu věří, že zítra bude mít jedinečnou šanci bojovat v letošní sezóně formule 1 o vítězství v závodě.
Ricciardo věří, že zítra může zvítězit

Australan se do Velké ceny Singapuru kvalifikoval na druhou pozici za Sebastianem Vettelem, zatímco jezdci Mercedesu budou stát až ve třetí řadě.

„Tohle je rozhodně moje největší šance (vyhrát),“ řekl Ricciardo, který na Vettela ztratil přes půl sekundy.

„Myslím, že před víkendem jsme si mysleli, že by to mohla být naše nejlepší šance vrátit se na stupně vítězů, dnešní výsledek ale ukázal, jakou důvěru máme já a tým v naše auto. Body a šampaňské jsou až zítra, dnes jsme se ale dostali do nejlepší pozice.“

„Je pěkné být znovu v první řadě, už je tomu nějaký pátek, co jsme tu byli naposledy. Jsem rád také za tým, myslím, že od Silverstonu, ale hlavně od Budapešti, jsme udělali velký pokrok. Vůz opravdu ožil a je hezké, že to tady můžeme ukázat.“

Dobrý výsledek Red Bullu v kvalifikaci potvrdil čtvrtým místem na roštu Daniil Kvjat.

„S dnešní kvalifikací jsem spokojen. Myslím, že pro start zítřejšího závodu je to dobrá pozice. Samozřejmě vždy jako jezdec chcete víc, budeme ale dělat maximum pro to, abychom v závodě získali co nejvíce bodů,“ řekl Kvjat.

„Rudé vozy vypadají silně, my s nimi ale v závodě budeme bojovat. Závod je dlouhý a budeme muset být trpěliví. Šasi se chová opravdu dobře a tým odvedl na voze skvělou práci.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton: Trápí nás pneumatiky

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..