Ricciardo: V nájezdu do šikany se všechno vypnulo

Red Bull odjíždí ze Spa-Francorchamps o 12 bodů bohatší díky čtvrtému místu Daniila Kvjata. Daniel Ricciardo po technickém problému cíl závodu neviděl.
Ricciardo: V nájezdu do šikany se všechno vypnulo

„Byl to velmi zajímavý závod a velká zábava. Měl jsem spoustu možností k předjíždění a vůz jel dobře,“ řekl Kvjat. „Strategie týmu nechat mě během virtuálního safety caru na trati byla dobrá a měli jsme dobrý závěrečný stint. Tým odvedl dobrou práci a získali jsme dobré body. S dnešní výkonností bychom měli být spokojeni a snad v tom budeme pokračovat i v dalších závodech.“

Do cíle naopak nedojel jeho týmový kolega Ricciardo, který musel svůj vůz odstavit na cílové rovince.

„Měl jsem dobrý start, posunul jsem se na třetí místo a závod probíhal dobře. Na tvrdší směsi jsme neměli dobré vyvážení vozu, trápil jsem se, doufali jsme ale, že na měkčí sadě to bude v posledním stintu lepší,“ řekl Ricciardo.

„Je škoda nedokončit závod, neznáme přesnou příčinu, ale tým to vyšetřuje. V nájezdu do poslední šikany jsem ztratil výkon, všechno se vypnulo, včetně displeje. Vypadá to na elektrický problém, uvidíme ale, co přinese vyšetřování.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Alonso má z výsledku ve Spa radost

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10