Ricciardo v Austrálii odstartuje z první řady, Vettela zlobil senzor

Ricciardo v Austrálii odstartuje z první řady, Vettela zlobil senzor

Ricciardo při své první kvalifikaci v barvách Red Bullu sahal po pole position, v Melbourne odstartuje z první řady, Vettel byl po potížích se senzorem až třináctý.

Daniel Ricciardo se ve své první kvalifikaci za volantem vozu Red Bull k radosti domácích fanoušků prosadil do první řady. Do Velké ceny Austrálie v Melbourne odstartuje z druhého místa. Naopak mistr světa z posledních čtyř let Sebastian Vettel skončil třináctý a nepostoupil do třetí části. Do závodu díky penalizaci Valtteriho Bottase odstartuje z dvanácté příčky.

Ricciardo byl ve hře o pole position, ale na poslední chvíli ho o 0,317 sekundy překonal Lewis Hamilton. Australan byl napoprvé lepší než německý týmový kolega. „Rozhodně jsem ho nesledoval. Jsem si jistý, že měl dnes nějaké problémy. Ale začít sezonu z první řady, to je dobré pro získání sebedůvěry. Před několika týdny to tak nevypadalo, takže jsem teď potěšen,“ uvedl. Kvalifikaci označil za zábavnou. „Poprvé jsme s těmito auty jeli na hraně v mokrých podmínkách.“

Australan zdůraznil, že důležitý bude výsledek v závodě. „Jsem opravdu vzrušený, ale zároveň zůstávám klidný a soustředěný, protože zítřek je to, co se počítá. Není důvod dělat dnes v noci nějakou oslavu a nesoustředit se na zítřek,“ uvědomuje si. „Pořád mám co dokazovat, abych se usadil ve špičce. Bylo by skvělé udržet se tam i v dalších víkendech.“

Nová akvizice Red Bullu ví, že první krok už udělala. "Ale pořád musím jít dál. Jsem vzrušený z toho, co mě čeká, a postupně se tím prodírám," zhodnotil Ricciardo.

Věděli jste, že...

Dvanácté místo je pro Sebastiana Vettela nejhorší startovní pozicí od Velké ceny Abú Zabí roku 2012, kde vyrážel do závodu z 24. místa? Naopak Daniel Ricciardo se poprvé v kvalifikaci na závod formule 1 prosadil do první řady.

Vettel samozřejmě nebyl spokojen s tím, že nepostoupil do závěrečné části kvaliikace, nicméně uvedl, že tým udělal s autem velký pokrok.. "Myslím, že auto je rychlé, ale odpoledne jsme se trápili s řiditelností. V těchto podmínkách to bylo ještě horší. Daniel odvedl velmi dobrou práci," pochválil týmového kolegu a pogratuloval mu k umístění v první řadě. "Zítra nás čeká dlouhý závod. Nejdůležitější bude spolehlivost, ale myslím, že budeme mít dost příležitostí."

Šéf týmu Christian Horner pochválil Ricciarda za skvělý výkon a upozornil, že Vettelovy problémy s řízením byly způsobeny softwarem motoru. "Musíme tomu porozumět, ovlivnilo to jeho kvalifikaci. Z Danova výkonu jsme potěšeni. Auto je dobré, naše slabina je na rovinkách, zejména na mokru. Start z první řady je nečekaný, byl to senzační výkon," pochvaloval si.

Thierry Salvi z Renaultu vysvětlil, že za Vettelovými problémy stálo chybné čtení jednoho ze senzorů.

Doporučujeme

Články odjinud