Ricciardo v Austrálii odstartuje z první řady, Vettela zlobil senzor

Ricciardo při své první kvalifikaci v barvách Red Bullu sahal po pole position, v Melbourne odstartuje z první řady, Vettel byl po potížích se senzorem až třináctý.
Ricciardo v Austrálii odstartuje z první řady, Vettela zlobil senzor

Daniel Ricciardo se ve své první kvalifikaci za volantem vozu Red Bull k radosti domácích fanoušků prosadil do první řady. Do Velké ceny Austrálie v Melbourne odstartuje z druhého místa. Naopak mistr světa z posledních čtyř let Sebastian Vettel skončil třináctý a nepostoupil do třetí části. Do závodu díky penalizaci Valtteriho Bottase odstartuje z dvanácté příčky.

Ricciardo byl ve hře o pole position, ale na poslední chvíli ho o 0,317 sekundy překonal Lewis Hamilton. Australan byl napoprvé lepší než německý týmový kolega. „Rozhodně jsem ho nesledoval. Jsem si jistý, že měl dnes nějaké problémy. Ale začít sezonu z první řady, to je dobré pro získání sebedůvěry. Před několika týdny to tak nevypadalo, takže jsem teď potěšen,“ uvedl. Kvalifikaci označil za zábavnou. „Poprvé jsme s těmito auty jeli na hraně v mokrých podmínkách.“

Australan zdůraznil, že důležitý bude výsledek v závodě. „Jsem opravdu vzrušený, ale zároveň zůstávám klidný a soustředěný, protože zítřek je to, co se počítá. Není důvod dělat dnes v noci nějakou oslavu a nesoustředit se na zítřek,“ uvědomuje si. „Pořád mám co dokazovat, abych se usadil ve špičce. Bylo by skvělé udržet se tam i v dalších víkendech.“

Nová akvizice Red Bullu ví, že první krok už udělala. "Ale pořád musím jít dál. Jsem vzrušený z toho, co mě čeká, a postupně se tím prodírám," zhodnotil Ricciardo.

Věděli jste, že...

Dvanácté místo je pro Sebastiana Vettela nejhorší startovní pozicí od Velké ceny Abú Zabí roku 2012, kde vyrážel do závodu z 24. místa? Naopak Daniel Ricciardo se poprvé v kvalifikaci na závod formule 1 prosadil do první řady.

Vettel samozřejmě nebyl spokojen s tím, že nepostoupil do závěrečné části kvaliikace, nicméně uvedl, že tým udělal s autem velký pokrok.. "Myslím, že auto je rychlé, ale odpoledne jsme se trápili s řiditelností. V těchto podmínkách to bylo ještě horší. Daniel odvedl velmi dobrou práci," pochválil týmového kolegu a pogratuloval mu k umístění v první řadě. "Zítra nás čeká dlouhý závod. Nejdůležitější bude spolehlivost, ale myslím, že budeme mít dost příležitostí."

Šéf týmu Christian Horner pochválil Ricciarda za skvělý výkon a upozornil, že Vettelovy problémy s řízením byly způsobeny softwarem motoru. "Musíme tomu porozumět, ovlivnilo to jeho kvalifikaci. Z Danova výkonu jsme potěšeni. Auto je dobré, naše slabina je na rovinkách, zejména na mokru. Start z první řady je nečekaný, byl to senzační výkon," pochvaloval si.

Thierry Salvi z Renaultu vysvětlil, že za Vettelovými problémy stálo chybné čtení jednoho ze senzorů.

Australskou kvalifikaci vyhrál Hamilton, Ricciardo druhý

Australskou kvalifikaci vyhrál Hamilton, Ricciardo druhý

Diskuze (30) Další článek: Novější týmy: Nejlepší byl Kobajaši, premiérovou kvalifikaci si odbyl Ericsson
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10