Ricciardo usiluje o místo třetího pilota Red Bullu

Potíže zvyknout si na formuli 1 neměl.
Australan Daniel Ricciardo dostal v testech příležitost předvést své dovednosti v jednom z nejrychlejších vozů startovního pole, posadil se za volant monopostu týmu Red Bull Racing. Ze všech jezdců byl v úterý nejpilnější a zajel čtvrtý čas.

Příští rok má sice v plánu závodit ve Světové sérii Renault, ale rád by k tomu přidal roli třetího pilota týmu formule 1.

"Ano. Bylo by skvělé získat pro příští rok něco takového," řekl pro Autosport. "Uvidíme, jak to půjde v testech, ale zatím jsme to moc neřešili. Pokud test půjde dobře, mohla by se otevřít cesta k tomuto místu."

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner byl po prvním dni testů s Australanovými výkony spokojený a potvrdil, že zváží možnost Ricciardova angažování na post záložního pilota.

"Uvidíme, jak to půjde v tomto testu, ale je to velmi slibný mladý talent," řekl. "Dobře se vyvíjí. Analyzujeme tento test a v průběhu zimy učiníme rozhodnutí."

Dvacetiletý Ricciardo na sebe letos upozornil vítězstvím v britské formuli 3. Trochu ho překvapilo, že vozy tohoto šampionátu svým způsobem nemají moc daleko formuli 1.

"Je to další krok nahoru. Abych byl upřímný, vůz formule 3 mě na tohle dobře připravil. Úroveň přilnavosti je ve vztahu k výkonu u obou vozů podobná. Zní to asi srandovně, ale vůz formule 1 má ve vztahu ke své přilnavosti poddimenzovaný výkon. Musel jsem si jen zvyknout na vyšší rychlosti v zatáčkách a lepší brzdy," vysvětlil.
Další článek: Soucek si je jistý, že může příští rok závodit ve formuli 1

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00