Ricciardo usiluje o místo třetího pilota Red Bullu

Potíže zvyknout si na formuli 1 neměl.
Australan Daniel Ricciardo dostal v testech příležitost předvést své dovednosti v jednom z nejrychlejších vozů startovního pole, posadil se za volant monopostu týmu Red Bull Racing. Ze všech jezdců byl v úterý nejpilnější a zajel čtvrtý čas.

Příští rok má sice v plánu závodit ve Světové sérii Renault, ale rád by k tomu přidal roli třetího pilota týmu formule 1.

"Ano. Bylo by skvělé získat pro příští rok něco takového," řekl pro Autosport. "Uvidíme, jak to půjde v testech, ale zatím jsme to moc neřešili. Pokud test půjde dobře, mohla by se otevřít cesta k tomuto místu."

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner byl po prvním dni testů s Australanovými výkony spokojený a potvrdil, že zváží možnost Ricciardova angažování na post záložního pilota.

"Uvidíme, jak to půjde v tomto testu, ale je to velmi slibný mladý talent," řekl. "Dobře se vyvíjí. Analyzujeme tento test a v průběhu zimy učiníme rozhodnutí."

Dvacetiletý Ricciardo na sebe letos upozornil vítězstvím v britské formuli 3. Trochu ho překvapilo, že vozy tohoto šampionátu svým způsobem nemají moc daleko formuli 1.

"Je to další krok nahoru. Abych byl upřímný, vůz formule 3 mě na tohle dobře připravil. Úroveň přilnavosti je ve vztahu k výkonu u obou vozů podobná. Zní to asi srandovně, ale vůz formule 1 má ve vztahu ke své přilnavosti poddimenzovaný výkon. Musel jsem si jen zvyknout na vyšší rychlosti v zatáčkách a lepší brzdy," vysvětlil.
Další článek: Soucek si je jistý, že může příští rok závodit ve formuli 1

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00