Ricciardo úplně zapomněl na shoey! Nakonec to napravil

Daniel Ricciardo získal první pódium po přestupu k Renaultu a chybět samozřejmě nemohlo ani Shoey, i když v zákulusí.

Renault čekal na pódium od roku 2010, ale samozřejmě je v tom také období, kdy neměl v F1 vlastní tým. Ricciardo pak vystoupal na stupně vítězů naposledy s Red Bullem v Monaku 2018.

Daniel Ricciardo sice nezapomněl na sázku s Cyrilem Abiteboulem ohledně tetování, ale úplně zapomněl na své klasické shoey – tedy napít se šampaňského ze své boty.

Ricciardovi to připomenul až jeden z novinářů při rozhovoru. Ricciardo situaci vysvětlil tím, že na stupních vítězů ho hned postříkal Verstappen a s ohledem na teplotu (cca 9 °C) bylo šampaňské nezvykle studené. Ricciardo byl proto trochu vyveden z míry a zapomněl na shoey...

Nakonec to vše ale napravil v zákulisí. 

Pití šampaňského z boty se označuje jako shoey. „V podstatě to pochází od několika Australanů zvaných Mad Huyes,“ uvedl Ricciardo na tiskové konferenci v Singapuru 2016.

„Cestují po světě, rybaří nebo surfují a pijí hodně piva – takže takhle vznikl shoey.“ Shoey se objevil v různých sportech.

Ricciardo získal pro Renault první stupně vítězů. Sázka s Abiteboulem platí, potvrdil

Ricciardo získal pro Renault první stupně vítězů. Sázka s Abiteboulem platí, potvrdil

Další článek: Příliš jsem riskoval, uznal Vettel

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10