Ricciardo úplně zapomněl na shoey! Nakonec to napravil

Daniel Ricciardo získal první pódium po přestupu k Renaultu a chybět samozřejmě nemohlo ani Shoey, i když v zákulusí.

Renault čekal na pódium od roku 2010, ale samozřejmě je v tom také období, kdy neměl v F1 vlastní tým. Ricciardo pak vystoupal na stupně vítězů naposledy s Red Bullem v Monaku 2018.

Daniel Ricciardo sice nezapomněl na sázku s Cyrilem Abiteboulem ohledně tetování, ale úplně zapomněl na své klasické shoey – tedy napít se šampaňského ze své boty.

Ricciardovi to připomenul až jeden z novinářů při rozhovoru. Ricciardo situaci vysvětlil tím, že na stupních vítězů ho hned postříkal Verstappen a s ohledem na teplotu (cca 9 °C) bylo šampaňské nezvykle studené. Ricciardo byl proto trochu vyveden z míry a zapomněl na shoey...

Nakonec to vše ale napravil v zákulisí. 

Pití šampaňského z boty se označuje jako shoey. „V podstatě to pochází od několika Australanů zvaných Mad Huyes,“ uvedl Ricciardo na tiskové konferenci v Singapuru 2016.

„Cestují po světě, rybaří nebo surfují a pijí hodně piva – takže takhle vznikl shoey.“ Shoey se objevil v různých sportech.

Ricciardo získal pro Renault první stupně vítězů. Sázka s Abiteboulem platí, potvrdil

Ricciardo získal pro Renault první stupně vítězů. Sázka s Abiteboulem platí, potvrdil

Další článek: Příliš jsem riskoval, uznal Vettel

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)