Ricciardo: U Toro Rosso místo asi nebude, ale mohl bych závodit jinde

Daniel Ricciardo se domnívá, že si Alguersuari a Buemi své závodní sedačky udrží, proto zřejmě bude moci závodit znovu jen mimo týmy Red Bullu.
Ricciardo: U Toro Rosso místo asi nebude, ale mohl bych závodit jinde

Ricciardo je jedním ze čtyř juniorů Red Bullu, konkurencí v boji o závodní sedačky jsou mu Alguersuari, Buemi a Vergne. "V tuto chvíli se zdá, že Toro Rosso zůstane u toho, co má," prozradil Ricciardo pro list The West. "Nebylo to jednoznačně řečeno, ale takhle jsem to pochopil."

Pokud se tedy australský závodník nemýlí, Toro Rosso bude i příští rok pokračovat s Buemim a Alguersuarim. Ricciardo tak může znovu pomýšlet na podobný scénář, který ho do závodů dostal letos s HRT.

"Je tu slušná šance, že pokud budu příští rok na startovním roštu, bude to s dalším ne-Red Bull týmem. Ale dobrá zpráva asi je, že jsem stále pod smlouvou s Red Bullem. Souhlasili, že se mnou budou pokračovat," uvedl.

Ricciardo chce v každém případě závodit, protože návrat do role záložního jezdce by považoval za krok zpět. U HRT už ale asi místo nebude, a tak by ho Red Bull mohl umístit do Lotusu, který v těchto dnech mění název na Caterham.

Majitel Caterhamu Tony Fernandes sice opakovaně potvrdil Heikkiho Kovalainena a Jarna Trulliho, ale podle Ricciarda je pravda, že sedačka italského jezdce není jistá.

"Řekl bych, že tu šance je, ale podle mě to zatím nic víc není, jen šance," řekl ke svému možnému umístění do Caterhamu. "Byl by to krok nahoru vůči letošnímu roku, takže to není špatné. Pochybuji, že by příští rok bojovali o body."

"Pořád se budou pohybovat na konci startovního pole, ale myslím, že dělají dobrý pokrok. Pokud by byl Kovalainen mým týmovým kolegou, byl by dobrým měřítkem. Vyhrál Grand Prix a letos rozdrtil Trulliho."

Další článek: Asociace týmů bude o své budoucnosti jednat v úterý

14:47 | Cunoda nasadil po prvním tréninku novou baterii a řídicí elektroniku pohonné jednotky.
12:43 | McLaren letos sdílí náhradní jezdce s Mercedesem, což znamená, že jde o jezdce z FE Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriese. Andreas Seidl ale prozradil, že tým má dohodu také s Paulem di Restou.
12:36 | Ocon a Pérez jsou u sportovních komisařů.
12:35 | Technické problémy v prvním tréninku: Cunoda měl elektrický problém s pohonnou jednotkou. Ferrari a Haas s rádiem + Leclerc s pohonnou jednotkou.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00