Ricciardo: U Red Bullu jsem jel na maximum, chyba byla malá

Daniel Ricciardo je přesvědčený, že během svého půl dne u Red Bullu Racing udělal vše, co mohl, aby se mohl ucházet o Webberovu sedačku.
Ricciardo: U Red Bullu jsem jel na maximum, chyba byla malá

Protože je Ricciardo závodní jezdec, musel v testu pracovat výhradně na pneumatikách, což mu prokazování svých kvalit trochu ztížilo.

"Myslím, že jsem jezdil, jak nejlépe umím, udělal jsem, co jsem mohl," řekl. "Bylo to trochu náročné kvůli okolnostem, nesměli jsme si přizpůsobit auto."

"V ideálním případě byste chtěli udělat nějaké změny na mechanice a nastavení pro dané podmínky, ale bylo to stejné i pro ostatní jezdce. Byla to dobrá příležitost usednout za volant a vyzkoušet si dva různé stroje."

Zkouška u Red Bullu sice nezačala dobře, když se Ricciardo dostal do smyku a skončil vedle trati, ale šrámy na jeho sebevědomí to nezanechalo.

"Byla to moje chyba, prostě jsem ztratil zadek v nájezdu do zatáčky. Asi jsem na to tlačil trochu moc. Štěrk byl tak trochu jako tekutý písek, myslel jsem si, že se dostanu ven, ale nešlo to."

"Viděl jsem, že kluci v garáži nemají moc co na práci, tak jsem si řekl, že jim dám práci s čištěním auta! (smích) Ne, byla to jen malá chyba."

Red Bull se při hledání Webberova nástupce rozhoduje mezi Ricciardem a Räikkönenem. Australan se v tomto duelu necítí pod tlakem.

"Ne. Je to zábava, je to vzrušující. Víte, co se stane, to se stane. Bylo příjemné odjet pár kol v tomto autě. Testy jsou dost omezené, takže mít tuto příležitost a zjistit, jaké to je, to byl takový malý hezký bonus pro případ, že už další šanci na trati nedostanu. Budu zítra (v pátek) sledovat Sebovy časy, snad mě nezostudí!" (smích)

Přesvědčit vedení Red Bullu chce Ricciardo tím, že bude ve zbytku sezóny dosahovat co nejlepších výsledků u svého týmu Toro Rosso.

Další článek: Kde je Roscoe? Aneb Lotus si utahuje z Mercedesu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10