Ricciardo: U HRT nejsem pod tak velkým tlakem jako u Toro Rosso

Daniel Ricciardo je nakonec rád, že nedostal příležitost rovnou u juniorské stáje Red Bullu. U týmu HRT je pod menším tlakem a může se lépe soustředit.
Ricciardo: U HRT nejsem pod tak velkým tlakem jako u Toro Rosso

Red Bull chtěl původně Ricciarda umístit do týmu Toro Rosso, ale nakonec si nechal Buemiho i Alguersuariho a Australan dostal Kartykejanův monopost u HRT.

"Svým způsobem jsem tak pod menším tlakem, nejsem přímo v záři reflektorů," přiznal Ricciardo v rozhovoru pro GPUpdate. "Ve voze jsem pod svým vlastním tlakem a také tým na mě tlačí, abych měl výsledky, moc se nerozhlížel a co nejrychleji se dostal do tempa. Z pohledu pozornosti, které se mi dostává, je to trochu snazší. Takže ano, není to takhle špatné."

Ricciardo se má u HRT především učit, což se mu podle jeho slov daří. Komplexní oblastí je nastavení vozu, a to především v souvislosti s obutím. "Šetřit pneumatiky je letos ve formuli 1 jedna z nejdůležitějších věcí," připomněl. "Hodně jsem se naučil a jsem spokojený s tím, jak to jde."

I když je obecně považováno za jisté, že příští rok dostane Ricciardo závodní sedačku u Toro Rosso, on sám říká, že nic není rozhodnuto.

"Podle mě mnoho jezdců nemá nic jistého," uvedl. "Zvlášť když začínáte ve formuli 1, musíte udělat dojem. Podle toho, co vím, tak s ohledem na příští rok nebylo nic rozhodnuto. Letos musím odvést u HRT víc než slušnou práci a pak uvidíme, jaké možnosti se otevřou pro příští rok."

"Samozřejmě mám vazby na Red Bull, ale z dlouhodobého hlediska není nic zaručené. Možná pro Vettela, ale mladí jezdci si sami musí udělat jméno, než získají nějaké záruky."

Diskuze (17) Další článek: Okruhy v Indii, USA a Rusku se vydaří, věří Tilke
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00