Ricciardo třetí, Verstappen po výborném startu nedokončil

Red Bull si z Velké ceny Kanady odváží zásluhou Daniela Ricciarda body za třetí místo. Po startu to přitom vypadalo, že by na stupních vítězů mohl skončit Max Verstappen, kterého však záhy zradila technika.
Ricciardo třetí, Verstappen po výborném startu nedokončil

Nizozemec měl velmi dobrý start, při kterém se posunul z pátého na druhé místo a rozdělil na prvních dvou pozicích oba piloty Mercedesu.

Již po pár kolech však musel Nizozemec náhle zastavit kvůli technickému problému na voze. Pro Verstappena je to třetí odstoupení v letošní sezóně po selhání brzd v Bahrajnu a kontaktu s Kimim Räikkönenem ve Španělsku.

„Úplně špatně. Bohužel jsem přišel o všechen výkon, chtěl jsem znovu akcelerovat a pak bylo všechno černé. Nemohl jsem ani komunikovat, vůbec nic.“

„Start byl super, neprotočila se mi kola a myslím, že to byl vůbec nejlepší start, co u Red Bullu zažili. Vůbec jsem nepostřehl, že se mě Vettel dotkl, ale to se stává. Nakonec jsem i tak skončil s prázdnou, takže mě to štve.“

„Víme, že naše auto nemá na druhé místo, ale já mohl udržet svou pozici, protože vidíte, jak obtížné je tu předjíždět. Odjel jsem Bottasovi a mohl jsem skončit na stupních vítězů.“

Ricciardo celý závod bránil

Na stupních vítězů nakonec skončil jeho týmový kolega Ricciardo, který po startu ze šesté pozice za sebou udržel v závěru Sebastiana Vettela na čerstvějších pneumatikách.

„Dnes jsem se bavil jen v momentu, kdy jsem uviděl šachovnicovou vlajku,“ řekl Ricciardo.

„Bylo to těžké, celý závod jsem bránil. Nebyli jsme tak rychlí, abych pravdu řekl, a byli jsme pod tlakem, takže jsem si nemohl dovolit udělat žádnou chybu.“

„Byla to ale velká zábava. Užil jsem si to a je skvělé tu být na pódiu.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ferrari po náročném závodě na stupně vítězů nedosáhlo

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10