Ricciardo to proti Norrisovi nebude mít lehké, myslí si Russell

Daniel Ricciardo se po dvou letech u Renaultu přesouvá k McLarenu, kde jeho kolegou bude mladý a ambiciózní Lando Norris. Oba se pokusí McLaren vrátit do bojů o nejvyšší pozice.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Ricciardo to proti Norrisovi nebude mít lehké, myslí si Russell | Foto: Getty Images / Clive Mason

Mladý Brit Lando Norris má podle George Russella oproti Ricciardovi nepopiratelnou výhodu ve faktu, že ve stáji z Wokingu jako závodní jezdec působí již třetím rokem. Tým tak dobře zná, zatímco australský pilot jde do relativně méně známého prostředí.

„Myslím, že Lando pár lidí dost překvapí. Kroutí už svou třetí sezonu ve formuli 1 a v týmu McLaren. Zná tým, auto má prozkoumané do posledního šroubku a také se dobře zná se všemi inženýry.

Pro Daniela to nebude snadné, jde do nového týmu a kolegou mu bude právě Lando, který je neskutečně rychlý a má zkušenosti.

Takže ano, opravdu si myslím, že někteří budou letos překvapeni,“ prozradil George Russell.

Pilot Williamsu má po předsezónním testování obavy, že tým z Grove i letos bude patřit spíše k zadní části pole. Hlavními soupeři by měly být stáje Alfa Romeo a Haas, které pojedou s vylepšenými motory Ferrari.

Další článek: Formule 1 odhadla rozložení sil před prvním závodem sezóny 2021

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00