Ricciardo: Tlak na sebe vyvíjím neustále, takže nic nového

Australský jezdec je připraven čelit výzvě, která jej v letošním ročníku jakožto pilota Toro Rosso čeká. Tlaku ze strany mateřského týmu se nikterak neobává.
Ricciardo: Tlak na sebe vyvíjím neustále, takže nic nového

Scott Speed, Vitantonio Liuzzi, Jaime Alguersuari či Sébastien Buemi - ti všichni byli součástí juniorského programu Red Bullu. Rakouská stáj investovala na rozvoj jejich talentu nemalé peníze, dostala je do formule 1, avšak ani jeden z nich své šéfy neoslnil, a tak se s nimi rozešla. V letošní sezoně usednou do monopostů Toro Rosso Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne. Na oba jezdce bude upřen zrak mnoha lidí. To však Australana nijak neznervózňuje, neboť on sám na sebe klade ty nejvyšší požadavky.   

"Cítím tlak, ano. Ale není to jen tlak od Red Bullu, je to tlak od sebe samotného. A to nejen tento rok, ale od té doby, co jsem se před čtyřmi nebo pěti lety k Red Bullu přišel. Dokonce už i předtím jsem sebe vystavoval tlaku, aby si mě Red Bull všiml. V podstatě každý jezdec na sebe musí vyvíjet tlak, aby se dostal na takto vysokou úroveň," řekl Autosportu Ricciardo.

V uplynulé sezoně bojoval Australan na několika frontách současně. Byl rezervním jezdem Toro Rosso a zároveň závodil ve Světové sérii Renault 3.5, ve které obsadil konečnou pátou příčku. V polovině roku jej italská stáj dočasně umístila k HRT, v jehož barvách odjel jedenáct velkých cen. V letošní sezoně se ale už bude moci naplno věnovat svojí roli závodního pilota týmu z Faenzy. Díky tomu si myslí, že by jeho výkony měly být lepší, než tomu bylo v předcházejícím ročníku.   

"Od Vánoc jsem byl schopný se soustředit pouze a jen na toto. Zejména loňský rok byl velmi intenzivní, když jsem se snažil zvládat Toro Rosso, světovou sérii a poté HRT. Bylo v tom zahrnuto také spoustu cestování, takže... Tento rok budu rozhodně lépe připraven a budu se daleko více věnovat práci a více trénovat," doplnil dvaadvacetiletý závodník.

Další článek: Podle Mosse je Vettel příkladným šampiónem

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00