Ricciardo: Tlak na sebe vyvíjím neustále, takže nic nového

Australský jezdec je připraven čelit výzvě, která jej v letošním ročníku jakožto pilota Toro Rosso čeká. Tlaku ze strany mateřského týmu se nikterak neobává.
Ricciardo: Tlak na sebe vyvíjím neustále, takže nic nového

Scott Speed, Vitantonio Liuzzi, Jaime Alguersuari či Sébastien Buemi - ti všichni byli součástí juniorského programu Red Bullu. Rakouská stáj investovala na rozvoj jejich talentu nemalé peníze, dostala je do formule 1, avšak ani jeden z nich své šéfy neoslnil, a tak se s nimi rozešla. V letošní sezoně usednou do monopostů Toro Rosso Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne. Na oba jezdce bude upřen zrak mnoha lidí. To však Australana nijak neznervózňuje, neboť on sám na sebe klade ty nejvyšší požadavky.   

"Cítím tlak, ano. Ale není to jen tlak od Red Bullu, je to tlak od sebe samotného. A to nejen tento rok, ale od té doby, co jsem se před čtyřmi nebo pěti lety k Red Bullu přišel. Dokonce už i předtím jsem sebe vystavoval tlaku, aby si mě Red Bull všiml. V podstatě každý jezdec na sebe musí vyvíjet tlak, aby se dostal na takto vysokou úroveň," řekl Autosportu Ricciardo.

V uplynulé sezoně bojoval Australan na několika frontách současně. Byl rezervním jezdem Toro Rosso a zároveň závodil ve Světové sérii Renault 3.5, ve které obsadil konečnou pátou příčku. V polovině roku jej italská stáj dočasně umístila k HRT, v jehož barvách odjel jedenáct velkých cen. V letošní sezoně se ale už bude moci naplno věnovat svojí roli závodního pilota týmu z Faenzy. Díky tomu si myslí, že by jeho výkony měly být lepší, než tomu bylo v předcházejícím ročníku.   

"Od Vánoc jsem byl schopný se soustředit pouze a jen na toto. Zejména loňský rok byl velmi intenzivní, když jsem se snažil zvládat Toro Rosso, světovou sérii a poté HRT. Bylo v tom zahrnuto také spoustu cestování, takže... Tento rok budu rozhodně lépe připraven a budu se daleko více věnovat práci a více trénovat," doplnil dvaadvacetiletý závodník.

Další článek: Podle Mosse je Vettel příkladným šampiónem

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.