Ricciardo souhlasil se snížením platu. Větší problém ale představuje prodloužení jeho smlouvy

Velká část týmů, které sídlí ve Velké Británii, poslala část zaměstnanců na nucené volno. Mzdu si pak snížili jezdci i vedení.
Ricciardo souhlasil se snížením platu. Větší problém ale představuje prodloužení jeho smlouvy

Renault poslal část zaměstnanců v Enstone na nucené volno a to zatím do konce května. Rovněž bylo dohodnuto doplnit částku, kterou zaměstnancům poskytuje vláda, aby byla zaručena minimální výše 80 % skutečné mzdy pro všechny členy týmu.

Mzdu si snížilo i vedení a také jezdci. Cyril Abiteboul pro L'Equipe potvrdil, že Daniel Ricciardo s tím souhlasil.

„Diskutovali jsme o tom,“ řekl Abiteboul. „Daniel již potvrdil, že je ochoten to akceptovat. Mohu vám potvrdit, že se to sníží.“

Renault nevyloučil zájem o Vettela

Renault nevyloučil zájem o Vettela

Renault má ale větší problém. Ricciardovi na konci letošního roku končí smlouva a Abiteboul přiznal, že jednání kvůli současné situaci nezačala. 

„V normální sezóně bychom na tom začali pracovat. Vyhodnotili bychom Danielův výkon během prvních čtyř závodů a zahájili či nezahájili první jednání. Teď jsme ale v situaci, kdy jsme neodjeli ani metr.“

„Jsme slepí, ale musíme plánovat. Možná budeme muset rozhodovat bez začátku sezóny.“

Je ale spíše otázkou, zda u Renaultu bude chtít zůstat Ricciardo. Ten čekal na totéž – výkon vozu v prvních závodech. Na druhou stranu ale Ricciardo nemusí mít příliš mnoho alternativ. 

Ricciardo chce letos s Renaultem získat pódium. Zůstane u týmu i příští rok?

Ricciardo chce letos s Renaultem získat pódium. Zůstane u týmu i příští rok?

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: 4 scénáře letošní sezóny

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.