Ricciardo: Snad se F1 poučí z tenisového Australian Open

Závod v Melbourne byl odsunut z března až na listopad. Australský závodník doufá, že pořadatelé tím získají dostatek času na to, aby se vyhnuli potížím, které provází slavný tenisový turnaj.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Ricciardo: Snad se F1 poučí z tenisového Australian Open | Foto: Getty Images / Lars Baron

Grandslamové Australian Open patří k nejdůležitějším sportovním událostem, které se v Austrálii odehrávají. Turnaj začne osmého února, již teď ale plní stránky novin. Celkem 72 hráčů podstoupí přísnou dvoutýdenní karanténu kvůli kontaktům s osobami nakaženými onemocněním covid-19.

Řada dotčených sportovců je situací pochopitelně frustrována. Daniel Ricciardo doufá, že se formule 1 z probíhající kontroverze poučí.

„Jsem velký fanda tenisu a na turnaj určitě budu koukat. Doufám, že vše proběhne hladce, může to být i návod pro nás, abychom tu v listopadu uspořádali velkou cenu. Pokud se Australian Open uskuteční bez potíží, bude to skvělé. Pro toto město jde o velkou výzvu a vedení za to obdivuji.

Povinná čtrnáctidenní karanténa zkrátka neumožňovala, aby se tu v březnu jel závod formule 1. Jde o krátkodobou akci, v případě turnaje, který trvá dva týdny, to nejspíš přeci jen dává o něco větší smysl. Dost by mě mrzelo, kdybychom bývali přijeli do Melbourne a nedlouho před startem se zase všechno zrušilo.

Byla to obrovská škoda, opakovat to by byla katastrofa. Přesun na listopad nám dává lepší šanci na normální závod. Alespoň v to doufáme,“ řekl Ricciardo.

Rodák z Perthu letos slaví deset let od vstupu do formule 1. Od letošní sezony bude hájit barvy stáje McLaren, kde nahradí Carlose Sainze mladšího.

Další článek: Příští týden rozhodne. Týmy budou hlasovat o zmrazení motorů a tedy i osudu Red Bullu

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00