Ricciardo si stěžuje na ztrátu rychlosti

Kvalifikaci na Interlagosu ovládly vozy s motory Mercedes-Benz. Nejlepším jezdcem, který ve svém voze má jiný motor, je šestý Sebastian Vettel na red bullu s Renaultem.
Ricciardo si stěžuje na ztrátu rychlosti

Čtyřnásobný mistr světa je s kvalifikací spokojen a i když ví, že Mercedes a Williams bude obtížné porazit, nadějí se nevzdává.

„Postupem kvalifikace jsem byl s vozem spokojenější a pro zítřejší závod jsme v solidní pozici. Je obtížné porazit Mercedes a Williams, tohle je ale Brazílie a stát se může cokoliv; velkou roli může hrát i počasí. Dnes mělo pršet, ale nepršelo, takový je Interlagos,” řekl Vettel.

Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo pak v kvalifikaci skončil až devátý se ztrátou jedné sekundy na Nica Rosberga. V poslední části kvalifikace porazil pouze Kimiho Räikkönena z Ferrari.

„Až do kvalifikace to bylo dobré, pak jsme ale přišli o spoustu rychlosti. V Q1 jsem vyjel docela brzy a na trati bylo trochu gumy, tak jsem si myslel, že to bude lepší a lepší, ovšem nenašli jsme tempo,” řekl Ricciardo.

„Byl jsem překvapen, že jsem se dostal do Q3 po svém pokusu v Q2. Ve třetí části jsem se cítil lépe, byl jsem ale jen asi o desetinu rychlejší. Je to trochu frustrující, měli jsme skončit lépe než devátí. Vzhledem k rychlosti, jakou jsme měli v tréninku, jsme doufali v první pětku, snad bude v závodě auto lepší.”

Další článek: Button je připraven využít zaváhání soupeřů

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas