Ricciardo si stěžuje na ztrátu rychlosti

Kvalifikaci na Interlagosu ovládly vozy s motory Mercedes-Benz. Nejlepším jezdcem, který ve svém voze má jiný motor, je šestý Sebastian Vettel na red bullu s Renaultem.
Ricciardo si stěžuje na ztrátu rychlosti

Čtyřnásobný mistr světa je s kvalifikací spokojen a i když ví, že Mercedes a Williams bude obtížné porazit, nadějí se nevzdává.

„Postupem kvalifikace jsem byl s vozem spokojenější a pro zítřejší závod jsme v solidní pozici. Je obtížné porazit Mercedes a Williams, tohle je ale Brazílie a stát se může cokoliv; velkou roli může hrát i počasí. Dnes mělo pršet, ale nepršelo, takový je Interlagos,” řekl Vettel.

Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo pak v kvalifikaci skončil až devátý se ztrátou jedné sekundy na Nica Rosberga. V poslední části kvalifikace porazil pouze Kimiho Räikkönena z Ferrari.

„Až do kvalifikace to bylo dobré, pak jsme ale přišli o spoustu rychlosti. V Q1 jsem vyjel docela brzy a na trati bylo trochu gumy, tak jsem si myslel, že to bude lepší a lepší, ovšem nenašli jsme tempo,” řekl Ricciardo.

„Byl jsem překvapen, že jsem se dostal do Q3 po svém pokusu v Q2. Ve třetí části jsem se cítil lépe, byl jsem ale jen asi o desetinu rychlejší. Je to trochu frustrující, měli jsme skončit lépe než devátí. Vzhledem k rychlosti, jakou jsme měli v tréninku, jsme doufali v první pětku, snad bude v závodě auto lepší.”

Další článek: Button je připraven využít zaváhání soupeřů

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.