Ricciardo si stěžuje na Verstappenovo chování v rakouské kvalifikaci

Daniel Ricciardo je po kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska vozů formule 1 naštvaný na tým Red Bull a svého týmového kolegu Maxe Verstappena poté, co mu nedal možnost vyvézt se na rovince za jeho vozem ve větrném pytli.
Ricciardo si stěžuje na Verstappenovo chování v rakouské kvalifikaci

Verstappen obsadil v kvalifikaci páté a Ricciardo sedmé místo na roštu. Podle Australana přitom jejich pozice mohly být ještě lepší, kdyby mu jeho týmový kolega pomohl a on se mohl vyvézt ve větrném pytli za jeho vozem.

„Abych pravdu řekl, tak mě to ani velmi nepřekvapilo. Měli jsme tři jízdy a já jen pro všechny rozrážel vzduch. Kdyby měl tak jeden pokus, bylo by to fér. Jen s tím nejsem spokojený, to je všechno,“ řekl Ricciardo.

Takto jsme se dohodli, reaguje Verstappen

Verstappen přitom svůj přístup v dnešní kvalifikaci na Red Bull Ringu obhajuje disciplínou a dohodou, kterou mají uvnitř týmu.

„Před víkendem se vždy dohodneme na tom, kdo pojede vpředu. Já jel vpředu na okruhu Paula Ricarda, on byl vpředu v tom závodě před tím. Probrali jsme to, že o tomto víkendu měl být vpředu on. Je to velmi jednoduché. V každé jízdě na Paul Ricard jsem byl vpředu, takže tady musíme udělat to samé,“ řekl Verstappen.

I přes Ricciardovu nespokojenost má Verstappen v celé situaci jasno.

„Chceme zajet co nejlepší možnou kvalifikaci a samozřejmě se chcete navzájem porazit a mít z toho výhodu. Když ale tým řekne, že 'celou kvalifikaci musíš jet vpředu', tak to musíte udělat. To jsem udělal na Paul Ricard a teď je na řadě Daniel. Jak jsem řekl, vždy se snažíme o co nejlepší pozice. Mezi námi to vše bude dobré.“

Foto: Getty Images / Patrik Lundin

Diskuze (8) Další článek: Bottas si v Rakousku vyjel první letošní pole position
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10