Ricciardo si pochvaluje závodní rychlost Red Bullu

Podle australského pilota vozy Red Bullu při delších jízdách nevypadají vůbec zle. Rozhodně však nemá vyhráno, pořád je co zlepšovat.
Ricciardo si pochvaluje závodní rychlost Red Bullu

Daniel Ricciardo (4./9.)

Výsledky Daniela Ricciarda z tréninků na Grand Prix Číny nevypadají na první pohled nijak valně. Ricciardo si z toho však vrásky nedělá, závodní rychlost Red Bullu by měla být dobrá. Horší je to s rychlostí na ultraměkké směsi.

„Bylo to OK, ovšem myslím, že rychlost na jedno kolo na ultraměkkých nebyla zrovna nejlepší. Musíme trochu vylepšit nastavení a lépe gumám porozumět. Na měkkých a středních pneu jsme ale byli konkurenceschopní.

Takže zlepšit se musíme v rychlosti na jedno kolo, pokud se chystáme kvalifikovat na ultraměkkých. Jinak to ale nevypadá zle.

Přiznám se, že se v pátek vždy dost nudím. Je to pořád to samé. Raději bych prostě naskočil do kvalifikace a závodu. Testování, tréninky, všechno na jedno brdo. I vás to musí nudit. Počkejme si, jak to bude vypadat v kvalifikaci. Něco poladíme a snad zítra a hlavně pozítří budeme výš,“ doufá Ricciardo.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ve druhém tréninku opět nejrychlejší Hamilton, Räikkönen 7 tisícin za ním

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.