Ricciardo si pochvaluje nový motor

Australana čeká penalizace za výměnu motoru, Max Verstappen zatím nevěří, že by Red Bull mohl v zítřejší kvalifikaci nějak výrazněji uspět.
Ricciardo si pochvaluje nový motor

Daniel Ricciardo (5./6.)

Jediným pilotem, který v Itálii tento víkend pojede se specifikací C motoru Renault, je Daniel Ricciardo. Na podrobné hodnocení je brzy, zatím se však zdá, že je nová pohonná jednotka krokem vpřed.

„V delších jízdách jsme dnes byli konkurenceschopní. V rychlosti na jedno kolo je Ferrari výborné. Dost ale ztrácíme také na Mercedes. V delších jízdách se naše ztráta zmenšila, což je pozitivní pro závod. Dnes jsem měl možnost jet s motorem specifikace C. Na první jízdu to bylo OK.

Zatím nevíme, jak přesně si nový motor opravdu stojí, ale šlapal celkem dobře a data snad ukážou zajímavá čísla. Zítra toho moc neodjedu, protože nejspíš vynechám kvalifikaci – stejně budu kvůli penalizaci startovat z chvostu.

Snad v neděli budeme mít dostatečně dobré auto na to, abychom se mohli probít dopředu. Pak se musíme snažit, abychom se dostali co nejvýš v první pětce. Musím říct, že se mi hodně ulevilo, že je Marcus v pořádku. Byla to fakt velká rána a všechny nás to vystrašilo. Měl mnohem těžší den než já,“ přiznal Ricciardo.

Max Verstappen (7./5.)

Také Nizozemec Verstappen má za to, že Red Bull má slušnou formu po stránce závodní rychlosti. V kvalifikaci by to ale taková sláva být neměla.

„Bylo to v pohodě, všichni měli stejné podmínky. Druhý trénink se naštěstí jel na suchu, takže jsme mohli vyzkoušet různé věci. Pokud bude na suchu i kvalifikace, myslím, že moc rychlí nebudeme. Delší jízdy vypadají pozitivněji. Nemyslím ale, že by to mohlo stačit na boj o špici.

Auto se chovalo dobře, za to jsem rád. Ale tato trať je pro nás ta nejhorší. Nečekám zázraky. Nemyslím, že bychom potřebovali vymýšlet nějaké zvláštní strategie, obě sady se chovají v pohodě. Nečekám žádné potíže, jen se musíme pokusit o co nejlepší kvalifikaci.

Netuším, zda zítra použijeme motor specifikace C, to se teprve rozhodne. Musíme zanalyzovat data, pracovat naplno a pokusit se vylepšit vůz,“ ví Verstappen.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vettel vůz poničil jen minimálně

Témata článku: , , ,