Ricciardo si pochvaluje nový motor

Australana čeká penalizace za výměnu motoru, Max Verstappen zatím nevěří, že by Red Bull mohl v zítřejší kvalifikaci nějak výrazněji uspět.
Ricciardo si pochvaluje nový motor

Daniel Ricciardo (5./6.)

Jediným pilotem, který v Itálii tento víkend pojede se specifikací C motoru Renault, je Daniel Ricciardo. Na podrobné hodnocení je brzy, zatím se však zdá, že je nová pohonná jednotka krokem vpřed.

„V delších jízdách jsme dnes byli konkurenceschopní. V rychlosti na jedno kolo je Ferrari výborné. Dost ale ztrácíme také na Mercedes. V delších jízdách se naše ztráta zmenšila, což je pozitivní pro závod. Dnes jsem měl možnost jet s motorem specifikace C. Na první jízdu to bylo OK.

Zatím nevíme, jak přesně si nový motor opravdu stojí, ale šlapal celkem dobře a data snad ukážou zajímavá čísla. Zítra toho moc neodjedu, protože nejspíš vynechám kvalifikaci – stejně budu kvůli penalizaci startovat z chvostu.

Snad v neděli budeme mít dostatečně dobré auto na to, abychom se mohli probít dopředu. Pak se musíme snažit, abychom se dostali co nejvýš v první pětce. Musím říct, že se mi hodně ulevilo, že je Marcus v pořádku. Byla to fakt velká rána a všechny nás to vystrašilo. Měl mnohem těžší den než já,“ přiznal Ricciardo.

Max Verstappen (7./5.)

Také Nizozemec Verstappen má za to, že Red Bull má slušnou formu po stránce závodní rychlosti. V kvalifikaci by to ale taková sláva být neměla.

„Bylo to v pohodě, všichni měli stejné podmínky. Druhý trénink se naštěstí jel na suchu, takže jsme mohli vyzkoušet různé věci. Pokud bude na suchu i kvalifikace, myslím, že moc rychlí nebudeme. Delší jízdy vypadají pozitivněji. Nemyslím ale, že by to mohlo stačit na boj o špici.

Auto se chovalo dobře, za to jsem rád. Ale tato trať je pro nás ta nejhorší. Nečekám zázraky. Nemyslím, že bychom potřebovali vymýšlet nějaké zvláštní strategie, obě sady se chovají v pohodě. Nečekám žádné potíže, jen se musíme pokusit o co nejlepší kvalifikaci.

Netuším, zda zítra použijeme motor specifikace C, to se teprve rozhodne. Musíme zanalyzovat data, pracovat naplno a pokusit se vylepšit vůz,“ ví Verstappen.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vettel vůz poničil jen minimálně

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00