Ricciardo si pochvaluje nový motor

Australana čeká penalizace za výměnu motoru, Max Verstappen zatím nevěří, že by Red Bull mohl v zítřejší kvalifikaci nějak výrazněji uspět.
Ricciardo si pochvaluje nový motor

Daniel Ricciardo (5./6.)

Jediným pilotem, který v Itálii tento víkend pojede se specifikací C motoru Renault, je Daniel Ricciardo. Na podrobné hodnocení je brzy, zatím se však zdá, že je nová pohonná jednotka krokem vpřed.

„V delších jízdách jsme dnes byli konkurenceschopní. V rychlosti na jedno kolo je Ferrari výborné. Dost ale ztrácíme také na Mercedes. V delších jízdách se naše ztráta zmenšila, což je pozitivní pro závod. Dnes jsem měl možnost jet s motorem specifikace C. Na první jízdu to bylo OK.

Zatím nevíme, jak přesně si nový motor opravdu stojí, ale šlapal celkem dobře a data snad ukážou zajímavá čísla. Zítra toho moc neodjedu, protože nejspíš vynechám kvalifikaci – stejně budu kvůli penalizaci startovat z chvostu.

Snad v neděli budeme mít dostatečně dobré auto na to, abychom se mohli probít dopředu. Pak se musíme snažit, abychom se dostali co nejvýš v první pětce. Musím říct, že se mi hodně ulevilo, že je Marcus v pořádku. Byla to fakt velká rána a všechny nás to vystrašilo. Měl mnohem těžší den než já,“ přiznal Ricciardo.

Max Verstappen (7./5.)

Také Nizozemec Verstappen má za to, že Red Bull má slušnou formu po stránce závodní rychlosti. V kvalifikaci by to ale taková sláva být neměla.

„Bylo to v pohodě, všichni měli stejné podmínky. Druhý trénink se naštěstí jel na suchu, takže jsme mohli vyzkoušet různé věci. Pokud bude na suchu i kvalifikace, myslím, že moc rychlí nebudeme. Delší jízdy vypadají pozitivněji. Nemyslím ale, že by to mohlo stačit na boj o špici.

Auto se chovalo dobře, za to jsem rád. Ale tato trať je pro nás ta nejhorší. Nečekám zázraky. Nemyslím, že bychom potřebovali vymýšlet nějaké zvláštní strategie, obě sady se chovají v pohodě. Nečekám žádné potíže, jen se musíme pokusit o co nejlepší kvalifikaci.

Netuším, zda zítra použijeme motor specifikace C, to se teprve rozhodne. Musíme zanalyzovat data, pracovat naplno a pokusit se vylepšit vůz,“ ví Verstappen.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vettel vůz poničil jen minimálně

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00