Ricciardo si myslel, že bude bojovat o titul

V konečném hodnocení sezóny však obsadil až osmou příčku.
Ricciardo si myslel, že bude bojovat o titul

Daniel Ricciardo z Red Bullu připustil, že začátkem letošní sezóny byl velmi frustrovaný poté, co zjistil, že nebude v boji o titul mistra světa stačit pilotům Mercedesu.

Australan skončil v celkovém hodnocení loňské sezóny na třetí pozici za Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem, když jako jediný dokázal piloty Mercedesu připravit o vítězství. Ricciardo triumfoval v Kanadě, Maďarsku a Belgii.

Stejně jako Ricciardo v loňském roce si v sezóně 2015 vedl Sebastian Vettel z Ferrari, který byl loni Ricciardovým týmovým kolegou. Také Němec jako jediný letos porazil v závodě piloty Mercedesu a i on vyhrál celkem třikrát - v Malajsii, Maďarsku a Singapuru.

Ricciardo se těší na zimní přestávku a nevěří v boj o titul

Ricciardo se těší na zimní přestávku a nevěří v boj o titul

Po úspěšné loňské sezóně si přitom Ricciardo myslel, že bude mít možnost bojovat o letošní titul. Čáru přes rozpočet mu ale udělal Renault svým nespolehlivým a méně výkonným motorem.

„Myslím, že letos jsem se naučil kontrolovat, nebo spíše porozumět, různým scénářům, situacím a emocím,“ řekl Ricciardo.

„Byl to mnohem náročnější rok z pohledu mentální odolnosti. Když uvedu příklad, tak jsem před startem sezóny očekával, že budu bojovat o titul. Myšlenkově jsem se na to nastavil.“

 

Ricciardo: „Za sezónou se ohlížím s úsměvem.“

 

„Po pár závodech ale začnete být frustrovaní, protože nedosahujete toho, čeho byste chtěli. Musíte tedy udělat krok zpět, abyste přišli na to, jak můžete odvést maximum v situaci, ve které se zrovna nacházíte.“

I přesto je Ricciardo se svou letošní sezónou spokojen. Pilot Red Bullu skončil třetí v Maďarsku a druhý v Singapuru.

„I když jsem letos zaznamenal jen dvě pódiová umístění, tak mám rozhodně pocit, že jsem měl spoustu skvělých závodů, stupně vítězů přitom chutnaly velmi sladce,“ dodal Australan.

„Postavit se tam pro mě bylo třešničkou na dortu. Za sezónou se ohlížím s úsměvem. Při zpětném pohledu si neříkám 'doufám, že už nikdy nebudu mít takovou sezónu'. Opravdu jsem si to užil.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Hamilton korunován šampionem, Verstappen si odnesl tři ocenění

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10