Ricciardo se vrátí ke starší specifikaci motoru

Vylepšený motor Renaultu měl velmi krátký život. Daniel Ricciardo se pro poslední závod sezóny vrátí ke starší verzi.
Ricciardo se vrátí ke starší specifikaci motoru

Renault přivezl vylepšený motor už do Austinu, ale premiéry se dočkal až v Brazílii a to ještě v minimalistické podobě – Red Bull ho nasadil pouze do vozu Ricciarda a pouze spalovací motor. Turbodmychadlo použito nebylo.

Nový motor ale nepřinesl žádné citelné zlepšení, dokonce se objevily informace, že tomu bylo spíše naopak.

Pro Abú Dhabí se tak Ricciardo vrátí ke starší verzi.

Renault si nedávno postěžoval, že za malý progres v průběhu sezóny mohou i v Milton Keynes.

„Je pravdou, že nedávná historie a nejistota s Red Bullem oslabila technickou spolupráci, která existovala mezi našimi týmy,“ řekl Cyril Abiteboul.

„Naše komunikace se téměř zastavila. Bylo férové neřešit příští rok, ale možná jsme měli být opatrnější, aby se to nezastavilo pro letošní rok.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: FIA se podívá na legálnost motorů Mercedesu a Ferrari

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10