Ricciardo se těší na domácí úvod sezóny

Nový ročník formule 1 tradičně zahajuje závod v australském Melbourne.
Ricciardo se těší na domácí úvod sezóny

Daniel Ricciardo se již nemůže dočkat úvodního závodu nové sezóny formule 1, po delší době se tak totiž dostane do rodné Austrálie.

„Jsem zkrátka nadšený, že znovu budeme závodit, pro mě je to zábava,“ řekl Ricciardo. „Samozřejmě mám tu čest mít ten závod doma, v každém případě to však znamená začátek nového roku. Samozřejmě je s tím vždy spojena nová motivace a já myslím, že to je vzrušující.

Rád se vracím domů, ten čerstvý vzduch mi skutečně dodává pocit domova. Teď jsem strávil opravdu hodně času mimo Austrálii, takže kterékoli místo v Austrálii je pro mě jako domov. Ta auta, ten přízvuk, to jídlo a počasí.“

Ricciardo loni odjel v Melbourne dobrý závod, když byl v cíli odmáván na druhé pozici. Dodatečně však byl diskvalifikován za porušení nového pravidla omezujícího průtok paliva.

Letos chce Australan tento neúspěch napravit a odměnit tak domácí fanoušky, kteří jsou podle jeho slov velmi nadšení.

„Oni se nestydí,“ řekl Ricciardo. „Půjdou vám fandit a budou hluční a rozverní. Obecně mají pro sporty vášeň. Je skvělé vidět, jak moc formule 1 v Austrálii roste. Stává se z ní poměrně oblíbený sport, což je skvělé.

Celá ta atmosféra je zkrátka úžasná. Pořád se tu něco děje. Trať je zábavná. Já měl vždycky rád městské okruhy. Myslím, že tohle je skvělý, rychlý okruh.“

Další článek: Mercedes: Ferrari vypadá silně