Ricciardo se s vyměněným motorem kvalifikoval do třetí řady

Třetí řada na roštu Velké ceny Číny vozů formule 1 bude patřit jezdcům Red Bullu Maxi Verstappenovi a Danielu Ricciardovi.
Ricciardo se s vyměněným motorem kvalifikoval do třetí řady

Pro Ricciarda začala sobota problémy ve třetím tréninku, kdy mu vypověděl službu motor. Mechanici Red Bullu jej tak museli během dvou hodin mezi posledním tréninkem a kvalifikací vyměnit.

Australan nakonec stihl v první části kvalifikace vyjet na trať a postoupit. Nakonec se kvalifikoval na šesté místo, když na Verstappena ztratil jen 0,2 sekundy.

„Mechanici odvedli skvělou práci, měli by oslavovat,“ řekl Ricciardo. „Za to, co se stalo dnes ráno, nemohou. Nestalo se to proto, že zapomněli něco utáhnout.

Pak je na nich ale všechen tlak, aby během dvou hodin vyměnili motor. Vedli si velmi dobře, jsem rád, že máme dobrý tým. Šesté místo je rozhodně lepší než být vzadu dvacátý.“

Pro Ricciarda je to druhý technický problém ve dvou závodech. Minulý víkend jej ze závodu v Bahrajnu už v úvodu vyřadil problém s elektronikou.

„Nebyl to nejlepší začátek. Obzvlášť po testech. Měli jsme docela dobrou zimu, mysleli jsme si, že jsme na tom dobře. Ale po Bahrajnu a dnešním ránu je to trochu jinak.“

Verstappen sází na jinou strategii

Pátý Max Verstappen je s kvalifikací v Šanghaji spokojen. Přesto uznává, že Red Bull ztrácí na rovinkách.

„Dosáhli jsme dobrého vyvážení vozu, takže nemyslím, že bychom dnes mohli udělat více. Řekl bych, že páté místo je reálné, kde bychom měli být,“ řekl Verstappen.

„Nemám pocit, že jsme v Q3 dostali z motoru maximum. Ztrácíme čas na obou rovinkách, což je těžké dohnat v dalších částech tratě. Věděli jsme, že zatáčky jsou důležité, ale nestačilo to, aby to něco změnilo.

Celkově to nebyla špatná kvalifikace, ferrari byla velmi rychlá, ale my nakonec nebyli tak daleko za mercedesy. V závodě nemohou využít tyto módy motoru, takže na základě rychlosti na delší vzdálenosti můžeme být mnohem blíže klukům vpředu. Máme jinou strategii, mohl by to být závod na jednu, eventuálně na dvě zastávky v boxech. V závislosti na teplotách a opotřebené se to ale může změnit. Snad budeme mít čistý start a uvidíme, jestli se dokážeme probojovat pořadím a získat stupně vítězů.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (16) Další článek: Räikkönen nechápe, jak jej Vettel porazil
14:15 | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
13:10 | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
8:17 | odkaz
8:14 | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10