Ricciardo se rozloučil s týmem Red Bull

Daniel Ricciardo v pátek naposledy oficiálně navštívil továrnu týmu Red Bull a rozloučil se s členy týmu z britského Milton Keynes.

Australan po Velké ceně Maďarska oznámil, že odmítl nabídku Red Bullu na prodloužení smlouvy a pro sezónu 2019 vozů formule 1 se rozhodl přestoupit do továrního týmu Renault.

Ricciardo se k Red Bullu připojil už v roce 2008, kdy se stal členem jeho juniorského programu. V hlavním týmu závodil od roku 2014.

Jeho poslední den v továrně začal projížďkou na motocyklech v prostorách továrny, kde mu společnost dělal jeho týmový kolega Max Verstappen. Další dvě hodiny pak trvala autogramiáda obou pilotů pro členy týmu.

Šéf týmu Christian Horner a Verstappen následně promluvili o posledních dvou závodech sezóny v Brazílii a Abú Dhabí předtím, než bylo na oslavu Ricciardova působení u týmu puštěno video #CheersDan. Pár slov směrem k členům týmu následně řekl také samotný Ricciardo.

Ricciardo dostal od Red Bullu na rozloučenou také dárek - motorku KTM 350 SXF, kterou dodala trialová legenda Dougie Lampkin.

Ve čtvrtečním rozhovoru pro Red Bull Ricciardo také řekl o pozměněném designu helmy, který měl pro svůj poslední závod za Red Bull v Abú Dhabí. 29letý Australan podle svých slov lehce upravil obrázek medojeda kapského, kterého nosí vyobrazeného na své přilbě. Šelma na přilbě při příležitosti posledního závodu držela v ruce plechovku Red Bullu a měla křídla.

„Křídla jsou důležitá pro Red Bull, ale také pro můj odchod. Myslel jsem, že by to bylo pěkné malé gesto. Medojed kapský popíjí Red Bull a říká 'na zdraví' na vzpomínky,“ řekl Ricciardo.

Ricciardo minulý víkend v Abú Dhabí absolvoval svůj stý a poslední závod za Red Bull. Do cíle dojel na čtvrté pozici. Vzhledem k tomu, jaká pozornost byla jeho odchodu z Red Bullu věnována, je Australan rád, že nekončí úplně se závoděním, ale pouze mění tým.

„Bylo to skvělé. Myslím, že v tom, abych na to nemyslel příliš, mi pomáhá, že neodcházím do důchodu. Kdybych končil, tak myslím, že by to bylo jiné. Jen se přesouvám vedle, abych tak řekl. Určitě jsem si tím ale uvědomil, že ještě nejsem připraven skončit. Způsob, jakým o tom někteří lidé mluvili, byl jako 'Nerad bych teď odcházel do důchodu',“ dodal Australan.

Další článek: Budu řídit, jako kdybych to ukradl, říká před novou sezónou Bottas

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00