Ricciardo se obává, že po selhání v britské kvalifikaci přišel o motor

Daniel Ricciardo z Red Bullu, který musel z dnešní kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie vinou problému s turbem odstoupit už v první části, se obává, že tím přišel o jeden ze svých motorů.
Ricciardo se obává, že po selhání v britské kvalifikaci přišel o motor

Ricciardo musel odstavit svůj vůz na trati během Q1, což si vyžádalo přerušení kvalifikace. Trať, která byla na začátku mokrá, postupně osychala. Všichni jezdci postupně vylepšovali své časy a Ricciardo, který v době svého odstoupení byl na průběžném prvním místě, spadl až na konec.

„Znělo to trochu špatně, to byla první věc. Pak jsem ztratil výkon a slyšel jsem nějaké divné zvuky turba,“ popsal Ricciardo.

„Pořád toho moc nevím o tom, jak tyto vozy fungují, myslím ale, že vím, jak zní zvuk turba, a slyšel jsem, že to nebylo dobré. Pořád to běželo a pak se to všechno vypnulo. Myslel jsem, že bych to mohl dovézt zpět do boxů, ale pak všechno zhaslo.“

„Rozhodně je to velké selhání a nemůžeme si ho ušetřit do sezóny. Nevím, jak nás to ovlivní pro zbytek sezóny, zřejmě jsme teď přišli o motor, ale možná se to dá opravit.“

Ricciardo odstartuje z poslední řady, za ním bude už jen Fernando Alonso z McLarenu. Australan už před kvalifikací dostal penalizaci pěti míst na roštu za výměnu převodovky.

„Myslel jsem, že už těch pět míst je špatných, ale teď jsme rozhodně vzadu. Je to zklamání, protože víme, že nám tyto podmínky dávají příležitost, na začátku jsme tu byli rychlí.“

„V těchto (vlhkých) podmínkách i na suchu se můžeme probojovat do nejlepší desítky. Byli jsme rychlí a viděl jsem tam i Maxe, takže máme dobrý vůz. Toto počasí by mi mohlo pomoci. Uvidíme.“

Verstappen ve druhé řadě

Jediným zástupcem Red Bullu ve druhé a třetí části kvalifikace tak byl pouze Max Verstappen. Nizozemec zajel pátý nejrychlejší čas, díky penalizaci Valtteriho Bottase za výměnu převodovky si však o jedno místo polepší a bude spolu se Sebastianem Vettelem na roštu ve druhé řadě.

„Je jasné, že nikde nejsme dostatečně rychlí,“ přiznává Verstappen. „Myslím, že celý víkend není úplně fantastický, a to ani z pohledu vyvážení. V kvalifikaci se pak (Mercedes a Ferrari) ještě zlepšili, takže bude těžké je porazit.“

„V předcházejících víkendech jsme se stále zlepšovali, takže tohle musíme pochopit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...
8. srpna | Räikkönen věří, že jeho výsledky neodrážejí jeho rychlost.

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Souboje týmových kolegů v první polovině sezóny 2017

Souboje týmových kolegů v první polo…

Jak probíhaly souboje týmových kolegů v prvních jedenácti závodech sezóny 2017?

10.  8.  2017 | | 11 N/A
Rosberg Ferrari nevěří, neudrží prý krok s Mercedesem

Rosberg Ferrari nevěří, neudrží prý …

Mercedes před druhou polovinou sezóny vede v Poháru konstruktérů. Mezi jezdci je ale v čele Sebastian Vettel. Nico Rosberg Ferrari v boji o titul nevěří.

10.  8.  2017 | | 58 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A