Ricciardo se může stát mistrem světa, myslí si Berger

Bývalý pilot formule 1 Gerhard Berger se domnívá, že Daniel Ricciardo má všechny potřebné předpoklady k tomu, aby se stal mistrem světa.
Ricciardo se může stát mistrem světa, myslí si Berger

V případě, že bude mít Australan k dispozici správné auto, může v kariéře podle Bergera vybojovat jeden či více mistrovských titulů.

„Tohle je nová hvězda. V této sezóně neudělal žádnou chybu,” prohlásil na Ricciardovu adresu Berger. „Pokud mu sedne vůz, může se stát mistrem světa.”

Ricciardo se od začátku sezóny, co přestoupil do týmu Red Bull, ukazuje ve velmi dobrém světle. Zastiňuje dokonce i svého týmového kolegu Sebastiana Vettela, který vyhrál šampionát v posledních čtyřech letech.

GP Kanady: Vítězí Ricciardo, Hamilton nedokončil

GP Kanady: Vítězí Ricciardo, Hamilton nedokončil

K Bergerovi se přidává také Ricciardův krajan Mark Webber, kterého Ricciardo u Red Bullu nahradil.

„Abych pravdu řekl, změnu ve své kariéře jsem si užil, i přesto jsem ale viděl pár závodů,” řekl Webber, který o tomto víkendu závodí s továrním Porsche v kategorii LMP1 v závodě 24h Le Mans.

„Viděl jsem začátek (z Kanady) a nevypadalo to nějak zajímavě. Lehký dotek a jeli. Pak jsem ale viděl, že mercedesy měly problémy.

Pro Daniela bylo neuvěřitelné, že získal své první vítězství. Za celý rok zatím neudělal chybu. Došlo na omezení testování, mokré kvalifikace a další věci, se kterými se musel vypořádat. Dosáhnout ale na první vítězství pro něj bylo velkým krokem.”

Diskuze (61) Další článek: Ferrari by podle Briatoreho mělo mít základnu ve Velké Británii
15. listopadu | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup
14. listopadu | Bývalý šéf Porsche ve WEC Andreas Seidl by mohl zamířit do F1 do vedení některého z týmů. Není ale jasné, kterého...

GP Abú Dhabí 2018

Pátek 23. listopadu 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 24. listopadu 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 25. listopadu 2018
Závod 14.10