Ricciardo se chce od Vettela nejdřív učit, než začne uvažovat o porážení

Daniel Ricciardo je potěšený odhadem Marka Webbera, podle kterého budou jezdci Red Bullu od začátku vyrovnaní v kvalifikacích. Ale zůstává opatrný.
Ricciardo se chce od Vettela nejdřív učit, než začne uvažovat o porážení

Webber předpověděl, že Ricciardo dosáhne hned v prvním roce poměru 50:50 v kvalifikačních soubojích s Vettelem.

"Já jsem si žádné číslo nestanovil, že to bude 50:50 nebo že ho porazím x-krát," komentoval Ricciardo pro AAP. "Opravdu si myslím, že jestli s ním dokážu bojovat od začátku, už to bude dobré."

"Samozřejmě všichni víme, jakého kalibru je to jezdec. Takže jako první se od něj musím učit, respektovat, co dělá, a až pak se pokusím mu vyrovnat. Nebudu říkat, že přijdu a porazím ho, protože dokud to nedokážu, nechci říkat nic. Ale samozřejmě bych to moc rád dokázal."

S učením už bývalý pilot týmu Toro Rosso začal a má pocit, že už teď od týmového kolegy hodně čerpá.

"Jen být s ním na trati a na schůzkách s inženýry, dokonce jen stačí poslouchat, jak komunikuje s týmem. Přirozeně od něj přebírám věci a zjišťuji, jak pracuje."

"Samozřejmě mi nebude říkat, jak projet zatáčku, to teď umíme všichni. Ale už jenom být s ním v zákulisí je pro mě dobré."

Nejdůležitější pro Red Bull teď ale je mít spolehlivé auto, což v Jerezu neplatilo. Australan je přesvědčený, že v Bahrajnu to bude lepší.

"Věříme, že nám to bude jezdit trochu líp. Ale letos je to tak komplexní, že dokud ty kola neodjedeme, nemůžeme si být jistí ničím. Auto jsem viděl včera, docela s ním pokročili, tak snad odjedeme o trochu víc kol a odstartujeme naši sezónu."

Další článek: Räikkönen je vyspělejší, zkušenější a blíž týmu, říká šéf Ferrari