Ricciardo prožívá s Renaultem „normálnější“ testy než vloni

Daniel Ricciardo vidí v přípravách na letošní rok rozdíl oproti minulé sezóně formule 1, před kterou přestoupil z Red Bullu do továrního Renaultu.
Ricciardo prožívá s Renaultem „normálnější“ testy než vloni

Poté, co si tento týden v rámci prvních předsezónních testů poprvé vyzkoušel vůz RS.20, vidí Ricciardo jeden z největších rozdílů oproti roku 2019 v tom, že podle svých slov dokáže lépe vést vývoj vozu.

Australan přiznal, že po svém přestupu z Red Bullu mu chvíli trvalo, než se přizpůsobil jízdě s vozem s horší aerodynamikou. Pro britský Autosport porovnal přípravy u Renaultu v loňském a letošním roce.

„Myslím, že letos to je mnohem normálnější. Vloni jsem vyměnil tým a snažil jsem se jim poskytnout co nejvíce zpětné vazby, ale zároveň jim v hlavách neudělat chaos. Snažil jsem se to vyrovnat a také se snažím budovat vztahy,“ řekl Ricciardo.

„Při předávání informací jsem chtěl postupovat chytře a ne jen přijít a být nejhlasitějším člověkem v místnosti. Letos bych to přirovnal k testování s Red Bullem. Minulý rok byl trochu jiný.“

Ricciardo chce trávit s Renaultem více času a stmelit tak tým

Ricciardo chce trávit s Renaultem více času a stmelit tak tým

Ricciardo podle jeho slov také potěšila skutečnost, že velmi rychle při první jízdě s vozem ve středu v testech dokázal zajíždět konkurenceschopné časy.

„Myslím, že už ve druhém kole dne jsem zajel čas (1 minuta) 19.0 nebo tak, velmi rychle jsem byl pod (1 minuta) 20 sekund. Už jsem s tím byl seznámen, usedám do auta druhým rokem, ale rozhodně to na mě udělalo dobrý první dojem. Když ale začnete hledat tu extra půl sekundu, tak v tu chvíli to skutečně začne a uvidíme, co auto dokáže. První pocit je ale takový, že došlo ke zlepšení.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Foto: Na návštěvě u AlphaTauri

14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.
9:58 | McLaren v noci na dnešek porušil večerku. Týmy to mohou udělat dvakrát za sezónu. V tomto případě šlo o první porušení v této sezóně.
18. června | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00