Ricciardo přiznal, že jednal s Ferrari

Daniel Ricciardo bude příští rok opět měnit barvy. Z Renaultu se přemístí do McLarenu. Jednal ale také s Ferrari.
Ricciardo přiznal, že jednal s Ferrari

Nedávno se objevily spekulace, podle kterých byl Daniel Ricciardo skutečně ve hře o sedačku u Ferrari. Současně se dodávalo, že se Ferrari pro Sainze rozhodlo už vloni a Australan tak nebyl úplně vážným kandidátem. Ricciardo potvrdil, že jednání s Maranellem probíhala.

„Jednání probíhala už před několika lety. A pokračovalo to až do současnosti,“ řekl Ricciardo pro CNN. „Jo, nepopírám to. Ale nikdy se to nestalo.“

Ferrari jde stranou. Sainz teď myslí jen na McLaren

Ferrari jde stranou. Sainz teď myslí jen na McLaren

Podle Ricciarda mu okolí říkalo, že by to bylo dobré i s ohledem na jeho italské jméno, ale on sám se podobných myšlenek snaží nedržet.

„Vidím, že Carlos je vhodný pro tým. Takže se na to opravdu nedívám ve stylu: ‚proč ne já?‘ Spíše se na to dívám tak, že: ‚Jo, Carlos měl velmi silný rok 2019.‘“

Ricciardo jednal s McLarenem již v roce 2018, ale nakonec se rozhodl podepsat s Renaultem, protože v té době byl konkurenceschopnější.

Vloni se ale situace otočila. McLaren měl velmi silný rok, skončil čtvrtý v Poháru konstruktérů. Ricciardo naopak zažil v Renaultu zklamání. 

„Myslím, že žádné rozhodnutí není nikdy černobílé. Nemohu vám dát černobílou odpověď. Nebyl žádný okamžik, ve kterém by se mi rozsvítilo a řekl jsem si, že tohle je to, co musím udělat.“

Podle Australana neexistoval konkrétní důvod, kvůli kterému odchází z Renaultu, nebo něco konkrétního, kvůli čemuž jde k McLarenu. Nešlo prý o rozhodnutí přes noc.

Foto: Getty Images /  Robert Cianflone

Další článek: 2021: zákaz štěrbin v zadní části podlahy