Ricciardo potřebuje vědět, že rozhodnutí přejít k Hondě nebylo jen kvůli emocím

Daniel Ricciardo stále nepodepsal smlouvu s Red Bullem. Jedna z věcí, které mu vrtají v hlavě, je budoucí výkonnost Hondy.
Ricciardo potřebuje vědět, že rozhodnutí přejít k Hondě nebylo jen kvůli emocím

Jak na tom bude Honda v příštím roce neví asi pořádně nikdo. Daniel Ricciardo ale chce před podpisem nové smlouvy s Red Bullem vědět, že rozhodnutí přejít od Renaultu k Hondě nebylo přijato jen na základě emocí.

Ricciarda se zeptali, kdy bude naprosto přesvědčen o Hondě. „Myslím, že dokud ji nebudu řídit, tak nebudu,“ reagoval na dotaz Motosport.com.

„Mnohokrát jse poslouchal tým a dali mi své důvody. Důležitou věcí pro mě bylo pochopit, proč to udělali. Nemohlo to být čistě na základě emocí. Něco jako: ‚do háje s Renaultem, děláme to proto, že chceme změnu‛.“

„Očividně udělali své domácí úkoly a pevně věří, že je to dobrá věc a není to jen emoční rozhodnutí.“

„Posadili jsme se a vysvětlili důvody, které stály za provedenými změnami,“ řekl Christian Horner. „Skutečnost je taková, že je čas na změnu. Vidíme skutečný pokrok s Hondou a prostě cítíme, že je správný čas na změnu v naší evoluci.“

Gasly o ztrátě Hondy: Je to šílené!

Gasly o ztrátě Hondy: Je to šílené!

V Silverstonu si Pierre Gasly stěžoval na výkon Hondy na rovinkách. Stejné připomínky měl ale také Verstappen na adresu Renaultu. „No, řekl bych, že ztrácíme podobně (s Renualtem),“ řekl Ricciardo. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (53) Další článek: Villeneuve nechápe, co dělá Sirotkin ve formuli 1