Ricciardo postavení v první řadě nečekal

Daniel Ricciardo je příjemně překvapen tím, že se do zítřejší Velké ceny Číny kvalifikoval na druhou pozici.
Ricciardo postavení v první řadě nečekal

Australan v barvách týmu Red Bull zajel velmi dobře svůj závěrečný pokus v poslední části kvalifikace, když přeskočil oba jezdce Ferrari a se ztrátou půl sekundy skončil druhý za Nicem Rosbergem.

„Abych pravdu řekl, kvalifikaci jsme nezačali nejlépe. Q1 byla samozřejmě do značné míry ovlivněna tím přerušením, ale i tak to nevypadalo, že bychom dnes měli bojovat o přední řady. V Q3 jsme jen našli trochu více rychlosti,“ řekl Ricciardo.

„Superměkké pneumatiky jsou náročné na zvládnutí, dostat z nich jedno kolo není úplně jednoduché. V průběhu kola se opotřebuje, takže myslím, že tím, jak kvalifikace pokračovala, jsme to jen více chápali.“

„Bylo to samozřejmě i o tom, že jsem pochopil, co mám dělat na trati, a inženýr udělal několik změn v tlacích pneumatik a na předním křídle. Myslím, že na konci jsme měli dobrý balík. Je to skvělé, nečekal jsem to.“

Druhý pilot Red Bullu Daniil Kvjat bude stát na roštu ve třetí řadě na šesté pozici.

„Byla to docela dobrá kvalifikace,“ řekl Kvjat. „Zajel jsem dobrá kola. Ve 12. zatáčce jsem udělal drobnou chybu, která nás možná stála čtvrtou pozici.“

„Nevím, kde bychom se umístili s novou sadou pneumatik, rozhodně by nám ale daly pár desetin. My se ale rozhodli zariskovat a nevyšlo to, takže jsme museli to poslední kolo zajet na opotřebované směsi.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Do Šanghaje přišel déšť. V posledním tréninku byl nejrychlejší Vettel

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00