Ricciardo postavení v první řadě nečekal

Daniel Ricciardo je příjemně překvapen tím, že se do zítřejší Velké ceny Číny kvalifikoval na druhou pozici.
Ricciardo postavení v první řadě nečekal

Australan v barvách týmu Red Bull zajel velmi dobře svůj závěrečný pokus v poslední části kvalifikace, když přeskočil oba jezdce Ferrari a se ztrátou půl sekundy skončil druhý za Nicem Rosbergem.

„Abych pravdu řekl, kvalifikaci jsme nezačali nejlépe. Q1 byla samozřejmě do značné míry ovlivněna tím přerušením, ale i tak to nevypadalo, že bychom dnes měli bojovat o přední řady. V Q3 jsme jen našli trochu více rychlosti,“ řekl Ricciardo.

„Superměkké pneumatiky jsou náročné na zvládnutí, dostat z nich jedno kolo není úplně jednoduché. V průběhu kola se opotřebuje, takže myslím, že tím, jak kvalifikace pokračovala, jsme to jen více chápali.“

„Bylo to samozřejmě i o tom, že jsem pochopil, co mám dělat na trati, a inženýr udělal několik změn v tlacích pneumatik a na předním křídle. Myslím, že na konci jsme měli dobrý balík. Je to skvělé, nečekal jsem to.“

Druhý pilot Red Bullu Daniil Kvjat bude stát na roštu ve třetí řadě na šesté pozici.

„Byla to docela dobrá kvalifikace,“ řekl Kvjat. „Zajel jsem dobrá kola. Ve 12. zatáčce jsem udělal drobnou chybu, která nás možná stála čtvrtou pozici.“

„Nevím, kde bychom se umístili s novou sadou pneumatik, rozhodně by nám ale daly pár desetin. My se ale rozhodli zariskovat a nevyšlo to, takže jsme museli to poslední kolo zajet na opotřebované směsi.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Do Šanghaje přišel déšť. V posledním tréninku byl nejrychlejší Vettel

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10