Ricciardo porazil Vettela, spokojen ale není

Daniel Ricciardo z Red Bullu je frustrován ztrátou na vítěze kvalifikace Nica Rosberga. Podle svých slov mohl být oběma jezdcům Mercedesu „mnohem blíže”.
Ricciardo porazil Vettela, spokojen ale není

V závěrečném volném tréninku se Australan dokázal vklínit na druhou pozici mezi Rosberga a Lewise Hamiltona. Zdálo se tak, že Mercedes by v Monaku nemusel být tak dominantní.

Ve třetí části kvalifikace však Ricciardo ve svém nejrychlejším kole udělal chybu v osmé zatáčce a musel se tak spokojit se třetí pozicí, tři desetiny za Hamiltonem.

„Myslím, že žádný z nás tří není příliš spokojený,” řekl na tiskové konferenci Riddiardo.

„V kvalifikaci bylo vůz celkem obtížné řídit, snažil jsem se z něj vymáčknout trochu více. Začalo to dobře, na výjezdu z 8. zatáčky jsem však ztratil kontrolu nad zadní částí vozu. V té chvíli již byl pokus ztracen. Je to frustrující, mohli jsme být mnohem blíže, takže jsem trochu zklamaný.”

Sebastian Vettel svého týmového kolegu doplní ve druhé řadě na roštu. „V kvalifikaci jsme měli jisté problémy. Během Q1 jsme přišli o ERS, takže zkrátka elektrickou energii na dobytí vozu a až do konce jsme ji nenahodili zpátky. Na konci jsme jeli v rozdílném módu, což bylo dobré, ale rozhodně ne tak, jak by mělo. Bylo to o tomto víkendu poprvé, co to selhalo, to se ale stává. Myslel jsem, že bychom potrápili Mercedes, ale trápili jsme se s některými věcmi a ztráta byla příliš velká.”

Další článek: Rosberg: Nevěděl jsem, kde Lewis je

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10