Ricciardo porazil Vettela, spokojen ale není

Daniel Ricciardo z Red Bullu je frustrován ztrátou na vítěze kvalifikace Nica Rosberga. Podle svých slov mohl být oběma jezdcům Mercedesu „mnohem blíže”.
Ricciardo porazil Vettela, spokojen ale není

V závěrečném volném tréninku se Australan dokázal vklínit na druhou pozici mezi Rosberga a Lewise Hamiltona. Zdálo se tak, že Mercedes by v Monaku nemusel být tak dominantní.

Ve třetí části kvalifikace však Ricciardo ve svém nejrychlejším kole udělal chybu v osmé zatáčce a musel se tak spokojit se třetí pozicí, tři desetiny za Hamiltonem.

„Myslím, že žádný z nás tří není příliš spokojený,” řekl na tiskové konferenci Riddiardo.

„V kvalifikaci bylo vůz celkem obtížné řídit, snažil jsem se z něj vymáčknout trochu více. Začalo to dobře, na výjezdu z 8. zatáčky jsem však ztratil kontrolu nad zadní částí vozu. V té chvíli již byl pokus ztracen. Je to frustrující, mohli jsme být mnohem blíže, takže jsem trochu zklamaný.”

Sebastian Vettel svého týmového kolegu doplní ve druhé řadě na roštu. „V kvalifikaci jsme měli jisté problémy. Během Q1 jsme přišli o ERS, takže zkrátka elektrickou energii na dobytí vozu a až do konce jsme ji nenahodili zpátky. Na konci jsme jeli v rozdílném módu, což bylo dobré, ale rozhodně ne tak, jak by mělo. Bylo to o tomto víkendu poprvé, co to selhalo, to se ale stává. Myslel jsem, že bychom potrápili Mercedes, ale trápili jsme se s některými věcmi a ztráta byla příliš velká.”

Další článek: Rosberg: Nevěděl jsem, kde Lewis je

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00