Ricciardo podle Webbera zůstane v Red Bullu

Bývalý pilot formule 1 Mark Webber má jasno v tom, co bude jeho krajan Daniel Ricciardo dělat v příští sezóně.
Ricciardo podle Webbera zůstane v Red Bullu

Ricciardo, který od roku 2014 závodí za Red Bullu, stále přemýšlí nad svými plány pro sezónu 2019. Na základě posledních událostí má ale do budoucna jedinou rozumnou možnost: prodloužit svou smlouvu s Red Bullem.

Vitěz sedmi velkých cen formule 1 byl spojován s Mercedesem i Ferrari, ale vypadá to, že oba týmy už mají jasno o svých jezdeckých představách pro příští rok, a ani u jednoho z týmů jméno Daniela Ricciarda nefiguruje.

„Představuji si, že zůstane. Samozřejmě nevím, jak dlouho to bude, uvidíme. Stálo za to si počkat, ale pravděpodobně zůstane tam, kde je,“ řekl Webber.

„Je v tuto chvíli ve skvělé pozici, kdy jsou jeho akcie velmi, velmi vysoké. Všichni ale víme, že tím hlavním mužem je teď Lewis Hamilton. Chci tím říct, že jsou tu stále ti hlavní muži, a taková může formule 1 být a musíte být ve správnou chvíli na správném místě, abyste dostali tyto příležitosti.“

O Ricciarda projevily zájem také Renault a McLaren, tedy týmy ze středu pole. Ricciardo jejich nabídky zcela neodmítl, podle Webbera se tím však Ricciardo jen snaží přinutit Red Bull k jednáním a o přestup do týmu ze středu pole nemá skutečný zájem.

„Tohle (Red Bull) bylo všechno co měl, opravdu. Zmínění těchto dalších týmů, nejlépe ze středu pole, které byly v hledáčku. Nevím, jestli to byla jen nějaká vyjednávací taktika k tomu, aby se Red Bull pohnul.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ericcsona těší zlepšení Sauberu v porovnání s loňským rokem

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00