Ricciardo pociťuje zlepšení pohonné jednotky Renault

Daniel Ricciardo věří, že má nyní ve svém red bullu pohonnou jednotku, se kterou může ve formuli 1 znovu bojovat o vítězství.
Ricciardo pociťuje zlepšení pohonné jednotky Renault

Na začátku zimních testů se Ricciardo nechal slyšet, že pohonná jednotka od Renaultu pod značkou TAG Heuer je velmi podobná té, kterou měl Red Bull ve svém voze na konci loňského roku.

Před prvním závodem sezóny, Velkou cenou Austrálie, však Renault přiznal, že během testů dokázal zlepšit svou pohonnou jednotku o půl sekundy.

Ricciardo obsadil v domácí velké ceně čtvrtou pozici, což je jeho nejlepší výsledek od druhého místa z loňského závodu v Singapuru.

„Rozhodně si myslím, že můžeme v porovnání s loňským rokem cítit to zlepšení,“ řekl Ricciardo. „Mohl jsem předjet některé rychlejší vozy jako Toro Rosso, Williams a Force Indii, což bylo potěšující.“

„Myslím, že před 12 měsíci bychom toho nebyli schopni, takže jsme letos začali dobře. Máme vylepšení, které snad nasadíme co nejdřív, můžeme z toho ale být nadšení.“

Ricciardo doma nadšený, Kvjatovu autu se nechtělo závodit

Ricciardo doma nadšený, Kvjatovu autu se nechtělo závodit

Spokojen je se vstupem Red Bullu do sezóny také šéf týmu Christian Horner, který si od vylepšení Renaultu slibuje, že se tým dotáhne na Ferrari a v pozdější fázi sezóny s ním bude bojovat.

Ricciardo kromě toho také ocenil skutečnost, že jeho vůz dokázal dobře pracovat s pneumatikami Pirelli.

„Dokázali jsme se o pneumatiky starat lépe než Toro Rosso a další týmy. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ potěšilo Ricciarda.

„V časech na kolo jsme byli i docela blízko Mercedesu a Ferrari, takže se čtvrtou pozicí můžeme být všichni spokojeni.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Eliminační formát kvalifikace zůstává vinou McLarenu a Red Bullu

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00