Ricciardo pociťuje zlepšení pohonné jednotky Renault

Daniel Ricciardo věří, že má nyní ve svém red bullu pohonnou jednotku, se kterou může ve formuli 1 znovu bojovat o vítězství.
Ricciardo pociťuje zlepšení pohonné jednotky Renault

Na začátku zimních testů se Ricciardo nechal slyšet, že pohonná jednotka od Renaultu pod značkou TAG Heuer je velmi podobná té, kterou měl Red Bull ve svém voze na konci loňského roku.

Před prvním závodem sezóny, Velkou cenou Austrálie, však Renault přiznal, že během testů dokázal zlepšit svou pohonnou jednotku o půl sekundy.

Ricciardo obsadil v domácí velké ceně čtvrtou pozici, což je jeho nejlepší výsledek od druhého místa z loňského závodu v Singapuru.

„Rozhodně si myslím, že můžeme v porovnání s loňským rokem cítit to zlepšení,“ řekl Ricciardo. „Mohl jsem předjet některé rychlejší vozy jako Toro Rosso, Williams a Force Indii, což bylo potěšující.“

„Myslím, že před 12 měsíci bychom toho nebyli schopni, takže jsme letos začali dobře. Máme vylepšení, které snad nasadíme co nejdřív, můžeme z toho ale být nadšení.“

Ricciardo doma nadšený, Kvjatovu autu se nechtělo závodit

Ricciardo doma nadšený, Kvjatovu autu se nechtělo závodit

Spokojen je se vstupem Red Bullu do sezóny také šéf týmu Christian Horner, který si od vylepšení Renaultu slibuje, že se tým dotáhne na Ferrari a v pozdější fázi sezóny s ním bude bojovat.

Ricciardo kromě toho také ocenil skutečnost, že jeho vůz dokázal dobře pracovat s pneumatikami Pirelli.

„Dokázali jsme se o pneumatiky starat lépe než Toro Rosso a další týmy. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ potěšilo Ricciarda.

„V časech na kolo jsme byli i docela blízko Mercedesu a Ferrari, takže se čtvrtou pozicí můžeme být všichni spokojeni.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Eliminační formát kvalifikace zůstává vinou McLarenu a Red Bullu

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10