Ricciardo pociťuje zlepšení pohonné jednotky Renault

Daniel Ricciardo věří, že má nyní ve svém red bullu pohonnou jednotku, se kterou může ve formuli 1 znovu bojovat o vítězství.
Ricciardo pociťuje zlepšení pohonné jednotky Renault

Na začátku zimních testů se Ricciardo nechal slyšet, že pohonná jednotka od Renaultu pod značkou TAG Heuer je velmi podobná té, kterou měl Red Bull ve svém voze na konci loňského roku.

Před prvním závodem sezóny, Velkou cenou Austrálie, však Renault přiznal, že během testů dokázal zlepšit svou pohonnou jednotku o půl sekundy.

Ricciardo obsadil v domácí velké ceně čtvrtou pozici, což je jeho nejlepší výsledek od druhého místa z loňského závodu v Singapuru.

„Rozhodně si myslím, že můžeme v porovnání s loňským rokem cítit to zlepšení,“ řekl Ricciardo. „Mohl jsem předjet některé rychlejší vozy jako Toro Rosso, Williams a Force Indii, což bylo potěšující.“

„Myslím, že před 12 měsíci bychom toho nebyli schopni, takže jsme letos začali dobře. Máme vylepšení, které snad nasadíme co nejdřív, můžeme z toho ale být nadšení.“

Ricciardo doma nadšený, Kvjatovu autu se nechtělo závodit

Ricciardo doma nadšený, Kvjatovu autu se nechtělo závodit

Spokojen je se vstupem Red Bullu do sezóny také šéf týmu Christian Horner, který si od vylepšení Renaultu slibuje, že se tým dotáhne na Ferrari a v pozdější fázi sezóny s ním bude bojovat.

Ricciardo kromě toho také ocenil skutečnost, že jeho vůz dokázal dobře pracovat s pneumatikami Pirelli.

„Dokázali jsme se o pneumatiky starat lépe než Toro Rosso a další týmy. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ potěšilo Ricciarda.

„V časech na kolo jsme byli i docela blízko Mercedesu a Ferrari, takže se čtvrtou pozicí můžeme být všichni spokojeni.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Eliminační formát kvalifikace zůstává vinou McLarenu a Red Bullu

20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.
14:34 | Ještě jedna novinka od Alonsa. V Abú Dhabí provětrá renault, se kterým získal titul. Yas Marinou se rozezní V10!
13:05 | Renault potvrdil sestavu pro test mladých jezdců. Nastoupí do něj junior Renaultu Kuan-jü Čou a Fernando Alonso.
11:47 | FIA upravila bariéry. Mezi třetí a čtvrtou zatáčkou budou vpravo dvě řady pneumatik, v deváté zatáčce vpravo bude bariéra z pneumatik prodloužena a obrubník mezi 8. a 9. zatáčkou odstraněn.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10