Ricciardo odjíždí z Číny s penalizací. V Miami ho čeká pokles na startu | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Ricciardo odjíždí z Číny s penalizací. V Miami ho čeká pokles na startu

Daniel Ricciardo nedokončil závod poté, co do něj při restartu závodu narazil Lance Stroll. Po závodě dostal Australan penalizaci.

Za kolizi byl podle sportovních komisařů zodpovědný Lance Stroll, který za to také dostal penalizaci 10 sekund.

Ricciardo se ale dostal na stůl sportovních komisařů z jiného důvodu – předjížděl pod safety carem. Ricciardo za to dostal penalizaci 10 sekund. Vzhledem k tomu, že si trest nemohl odpykat, protože ze závodu odstoupil, byl mu trest přeměněn na pokles o tři místa pro start dalšího závodu – Velké ceny Miami.

Ricciardo předjel pod SC Nica Hülkenberga. Ricciardo podle sportovních komisařů přiznal, že Hülkenberga předjel úmyslně. Vysvětlil to tím, že měl pocit, že tak může učinit, protože ho jezdec Haasu předtím předjel za safety carem před 28. kolem. Podle sportovních komisařů ale Hülkenberg mohl Ricciarda předjet podle článku 55.8. Ten upravuje situaci, kdy může vůz předjet jiný vůz pod SC. Mimo jiné jde o situaci, kdy má soupeř problémy. Ricciardo narážel na moment kolize mezi ním a Strollem. 

 „Neexistova ale žádný ospravedlnitelný důvod pro to, aby vůz 3 (RIC) předjel vůz 27 (HUL), když byl závod v podmínkách safety caru.“

Dalšího prohřešku se dopustil Alpine. Gasly se rozjel předtím, než byla jeho pravá zadní pneumatika dotažena a srazil mechanika. Tým dostal pokutu 10 tisíc euro.

Doporučujeme

Články odjinud