Ricciardo očekává spravedlivý souboj s Verstappenem

Daniel Ricciardo očekává v letošní sezóně formule 1 férový souboj se svým týmovým kolegou z Red Bullu Maxem Verstappenem, který již má na rozdíl od Australana jistou novou smlouvu.
Ricciardo očekává spravedlivý souboj s Verstappenem

Verstappen vloni prodloužil kontrakt s Red Bullem do konce roku 2020. Šéf týmu Christian Horner se přitom již dříve vyjádřil, že by si Verstappen kolem sebe mohl vybudovat tým.

Ricciardo, jemuž současná smlouva vyprší na konci této sezóny, si chce nechat čas na rozhodnutí o své budoucnosti. Příští rok by přitom mohla být volná místa u Ferrari i Mercedesu.

Horner by si chtěl dlouhodobě udržet také Ricciarda, který řekl, že Horner mu v soukromí vysvětlil svá slova o Verstappenově budoucnosti v Red Bullu.

„To (komentáře) není to, co chcete slyšet. Neviděl jsem to v novinách, ale později jsem se o Christianových slovech dozvěděl. Bylo to proto, že ke mně skutečně přišel a vysvětlil to,“ řekl Ricciardo.

Verstappen si může kolem sebe vybudovat tým, říká šéf Red Bullu Horner

Verstappen si může kolem sebe vybudovat tým, říká šéf Red Bullu Horner

„Řekl 'Podívej, pokud jsi viděl ty komentáře, není to vytržené z kontextu, ale nechtěl jsem, aby ses to dozvěděl takto. Prosím, nechci, aby sis něco takového myslel. Bojujeme za vás oba'.“

„Max dostal v posledních několika závodech vylepšený motor, to byla jediná věc, která kdy byla odlišná. Nemám z toho ale žádné obavy. Kdybych měl, už bych o tom mluvil.“

Ricciardo přijal Hornerovo vysvětlení celé situace a již se plně soustředí na nadcházející sezónu formule 1.

„I když je motor o desetinu rychlejší, já musím jet o dvě desetiny lépe,“ řekl. „Pokud jsem dostatečně dobrý, tak ho přesto porazím! Jsem si tím jistý.“

„Uznávám, že musím být skvělý častěji, pokud chci zůstat vpředu. Většina mých nedělí byla v loňském roce tak dobrá jako nikdy. Ten závodník ve mně je velmi sebejistý a odhodlaný.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Grid girls by měly mít důležitější rolí, říká Liberty Media

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen