Ricciardo: o šancích na titul se rozhodne v příštích dvou závodech

V Singapuru nám patrně odpadnou další jezdci, jejichž šance na titul už není ani matematická. Daniel Ricciardo mezi nimi ale nebude.
Ricciardo: o šancích na titul se rozhodne v příštích dvou závodech

Ricciardo ztrácí na Rosberga 72 bodů. Jen v posledních dvou závodech jich bude k dispozici více. Australan si ale myslí, že o jeho nadějích na titul bude více jasno už v Suzuce.

„Singapur a Suzuka jsou dva (okruhy), na které se opravdu těším,“ říká Ricciardo. 

Ricciardo očekává, že Mercedes bude rychlý na všech tratích, ale Red Bull může být blízko. „Myslím, že Singapur a Suzuka jsou naše dva nejlepší okruhy, kde to můžeme dokázat. Možná bychom skutečně mohli získat pole a vyhrát jeden z nich.“

„V ideálním případě, pokud bychom se vydali do Abú Dhabí a ztráceli méně než 50 bodů a měli šanci, pak si myslím, že to bude obrovský úspěch bez ohledu na to, co se stane.“

„Jsem si vědom, že titul je hodně daleko, ale mámě několik okruhů, které nám budou vyhovovat, a já už několik závodů v letošním roce vyhrál, takže když budu v dobré pozici, mám šanci to zopakovat. Stačí jen několik vítězství a pár špatných závodů pro lídra šampionátu a najednou bude vše možné,“ hodnotí Ricciardo své šance. 

Diskuze (11) Další článek: Massa: Můžeme dohnat i Red Bull
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00