Ricciardo: O jezdcích Toro Rosso rozhoduje Marko, má těžký úkol

Tým Toro Rosso má čtyři jezdce a dvě závodní sedačky, takže čelí těžkému rozhodování. Podle Ricciarda nemá nikdo nic jisté.
Ricciardo: O jezdcích Toro Rosso rozhoduje Marko, má těžký úkol

Pro Toro Rosso závodí Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari, ale o místa v příští sezóně se hlásí také Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne.

"Bude to těžké rozhodování, kluci (Buemi a Alguersuari) měli v posledních závodech pár solidních výsledků, což práci doktora Marka (poradce Red Bullu) zřejmě ještě ztěžuje," uvedl Ricciardo pro GPUpdate. "Rozhodnutí, co s námi bude, je na něm, já se budu dál snažit. On je ten, kdo rozhoduje, alespoň co se nás mladých jezdců týče."

V první polovině sezóny se zdálo, že Toro Rosso nebude mít těžké rozhodování, a už se chystalo na nasazení Ricciarda. Jenomže Buemi a Alguersuari se zlepšili, a tak Ricciardo zamířil do HRT.

"Nemůžu uvěřit, že tento víkend pojedu už svůj desátý závod. Je to až absurdní, jak rychle to utíká," přiznal Australan. "Díváte se na jezdce, kteří odjeli víc než 100 závodů, ale je celkem snadné takového čísla dosáhnout, protože jsou sezóny v současnosti dlouhé."

Cílem Ricciarda u HRT bylo se osvědčit v závodních podmínkách. Má ještě dva závody na to, aby Toro Rosso přesvědčil, že si u něj zaslouží místo v příští sezóně.

"Tu sedačku hodně chci, podle mě je to realistický krok vpřed v mé kariéře, ale usiluje nás o ni víc a já skutečně nevím, jak to dopadne. Pokud se mi to nepodaří, tak asi bude mým dalším cílem být alespoň někde na roštu, abych měl další šanci za rok," prozradil Ricciardo.

Cílem Toro Rosso je vychovávat talenty pro mateřskou stáj Red Bull Racing. Vzorem pro všechny je úřadující mistr světa. Ricciardo ho chce pochopitelně napodobit postupem do elitní stáje.

"Určitě je to reálný cíl a myslím, že to po nás doktor Marko chce. Vettel je samozřejmě příkladem, nejen pro kluky u Red Bullu, ale pro všechny mladé jezdce. Zvládl to perfektně a myslím, že doktor Marko hledá dalšího jezdce, který by to také dokázal."

"Doufám tedy, že mi moje výsledky zajistí šanci, ať už to bude příští rok nebo ten další. Nakonec asi jednoho dne dostanu příležitost dokázat to, co dokázal Seb - vyhrát šampionát s Red Bullem. To je cíl každého z nás."

Další článek: Spor o Lotus definitivně skončil, potvrdily obě strany

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10