Ricciardo: O jezdcích Toro Rosso rozhoduje Marko, má těžký úkol

Tým Toro Rosso má čtyři jezdce a dvě závodní sedačky, takže čelí těžkému rozhodování. Podle Ricciarda nemá nikdo nic jisté.
Ricciardo: O jezdcích Toro Rosso rozhoduje Marko, má těžký úkol

Pro Toro Rosso závodí Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari, ale o místa v příští sezóně se hlásí také Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne.

"Bude to těžké rozhodování, kluci (Buemi a Alguersuari) měli v posledních závodech pár solidních výsledků, což práci doktora Marka (poradce Red Bullu) zřejmě ještě ztěžuje," uvedl Ricciardo pro GPUpdate. "Rozhodnutí, co s námi bude, je na něm, já se budu dál snažit. On je ten, kdo rozhoduje, alespoň co se nás mladých jezdců týče."

V první polovině sezóny se zdálo, že Toro Rosso nebude mít těžké rozhodování, a už se chystalo na nasazení Ricciarda. Jenomže Buemi a Alguersuari se zlepšili, a tak Ricciardo zamířil do HRT.

"Nemůžu uvěřit, že tento víkend pojedu už svůj desátý závod. Je to až absurdní, jak rychle to utíká," přiznal Australan. "Díváte se na jezdce, kteří odjeli víc než 100 závodů, ale je celkem snadné takového čísla dosáhnout, protože jsou sezóny v současnosti dlouhé."

Cílem Ricciarda u HRT bylo se osvědčit v závodních podmínkách. Má ještě dva závody na to, aby Toro Rosso přesvědčil, že si u něj zaslouží místo v příští sezóně.

"Tu sedačku hodně chci, podle mě je to realistický krok vpřed v mé kariéře, ale usiluje nás o ni víc a já skutečně nevím, jak to dopadne. Pokud se mi to nepodaří, tak asi bude mým dalším cílem být alespoň někde na roštu, abych měl další šanci za rok," prozradil Ricciardo.

Cílem Toro Rosso je vychovávat talenty pro mateřskou stáj Red Bull Racing. Vzorem pro všechny je úřadující mistr světa. Ricciardo ho chce pochopitelně napodobit postupem do elitní stáje.

"Určitě je to reálný cíl a myslím, že to po nás doktor Marko chce. Vettel je samozřejmě příkladem, nejen pro kluky u Red Bullu, ale pro všechny mladé jezdce. Zvládl to perfektně a myslím, že doktor Marko hledá dalšího jezdce, který by to také dokázal."

"Doufám tedy, že mi moje výsledky zajistí šanci, ať už to bude příští rok nebo ten další. Nakonec asi jednoho dne dostanu příležitost dokázat to, co dokázal Seb - vyhrát šampionát s Red Bullem. To je cíl každého z nás."

Diskuze (41) Další článek: Spor o Lotus definitivně skončil, potvrdily obě strany
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00