Ricciardo: Nikdy jsem v monopostu nemočil, někteří to ale dělají

Když musíš, tak musíš. Daniel Ricciardo s Landem Norrisem vysvětlili, jak to piloti formule 1 mají, když si v průběhu závodu potřebují odskočit, ale není kam.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Ricciardo: Nikdy jsem v monopostu nemočil, někteří to ale dělají | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Jezdci McLarenu dostali otázku od jednoho z fanoušků, co piloti F1 dělají, když potřebují v průběhu závodu vykonat potřebu.

„Slyšel jsem, že někteří to (během závodu) už pustili. Já to nedokážu. Víte, jste tak napjatí, je těžké si, ehm, ulevit,“ řekl Ricciardo.

„Proto, když jdeme na startovní rošt, tak si všichni odskočíme. Neděláme to, abychom projeli Facebook nebo Instagram, ale používáme toaletu, abychom do závodu šli v pohodě.“

Ricciardo, který se před letošní sezónou přesunul do McLarenu z Renaultu a má rád legraci, se následně zeptal svého týmového kolegy. „Už jsi to udělal v autě? Močil jsi?“

„Ne, nedokážu to,“ odvětil Norris, načež Ricciardo reagoval: „Musíš se uvolnit! Nemůžeš relaxovat, když jedeš 300 km/h! Zastávky v boxech jsou také příliš krátké. Trvají 1,9 sekundy.“

Norris prozradil, že problém pro jezdce představuje, když v samotném závěru závodu vyjede na trať safety car.

„Jsem si jistý, že je to u všech stejné. Váš trenér vám vždy dá lahev s vodou a vy pijete a zavodňujete se. Já ale během závodu vůbec nepiju. Nikdy jsem to nedělal, ani ve formuli 1.

„Nikdy proto nejsem naplněný a během safety caru ke konci závodu se tolik netrápím jako někteří další jezdci. Slyšel jsem historky lidí, kteří to v minulosti dělali a jsem rád, že jsem se k nim nepřipojil.“

Když byl v roce 2016 Lewis Hamilton před Velkou cenou USA v show Ellen DeGeneresové, prozradil, že jeden z jezdců si s vykonáváním potřeby v autě nedělal starosti.

„Michael Schumacher. Nevím, jestli jste o něm slyšeli, ale legendární závodník. Moji mechanici mi řekli, že on močil pokaždé, když byl v autě,“ řekl Hamilton.

Další článek: Sainz u Ferrari stále hledá recept na dokonalý start

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00