Ricciardo nemůže vítězství uvěřit, Vettel může mluvit o štěstí

Daniel Ricciardo se při svém sedmém startu v barvách Red Bullu dočkal premiérového vítězství ve formuli 1, když triumfoval ve Velké ceně Kanady. Vítězství přitom popsal jako neskutečné.
Ricciardo nemůže vítězství uvěřit, Vettel může mluvit o štěstí

Pořád je to pro mě neuvěřitelné, prostě skvělé,” řekl Australan po svém prvním vítězství v kariéře. „Nevedli jsme celý závod, nebylo to takové, že jsem měl čas přemýšlet nad tím, že bych vyhrál, to je důvod, proč bude chvíli trvat, než mi to dojde.” Australanovi přitom v postupu před Sergia Péreze z Force Indie pomohla drobná chyba mexického závodníka.

„Měli jsme problémy je předjet, na rovinkách a v zatáčkách měli opravdu dobré auto. Snažil jsem se celou dobu, co jsem byl za ním. Potřeboval jsem od něj drobnou chybu. Jel docela těsně na Nicem a v poslední šikaně možná lehce přepískl brzdění a já se ho dokázal držet. Věděl jsem, že na brzdách do první zatáčky jsme silní, a když jsem byl na vnějšku, tak jsem zkrátka přejel dovnitř a bylo to.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dosud nejúspěšnější závod sezóny z pohledu mistrovského Red Bullu potvrdil třetím místem Sebastian Vettel. Čtyřnásobný mistr světa měl přitom v závěru velké štěstí, když jej jen těsně minul Felipe Massa ve svém williamsu po kolizi s Pérezem.

„Viděl jsem, že si jsou velmi blízko. Ve zpětném zrcátku jsem viděl blížit se něco bílého, nechal jsem tam prostor, uhnul doprava a Felipe tam přede mnou proletěl. Měl jsem docela štěstí, jelikož jsem ho viděl včas. Po celý závod to pro nás bylo docela obtížné. Na rovinkách jsme zkrátka nebyli dost rychlí. Chyběl nám výkon. V úplném závěru jsem se štěstím dokázal stáhnout Péreze díky jeho problémům s brzdami, což mi dovolilo se přiblížit na rovinkách a předjet ho. Mohli jste ale vidět, že když jsem měl aktivované DRS a on ne, tak byl stále rychlejší.”

Radost z úspěchu Ricciarda má i šéf týmu Christian Horner. „Od chvíle, co se připojil k týmu, byl skvělý a myslím, že si dnes vítězství plně zasloužil. Těžili jsme ze smůly Mercedesu, i tak ale musel předjet Péreze v posledních deseti kolech. Pár kol před cílem pak snadno předjel také Nica (Rosberga) a vyhrál.”

Další článek: Trable Mercedesů: Hamilton uvařil brzdy

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.