Ricciardo nechce věřit, že je o sekundu pomalejší než Norris

Ve třech z dosavadních čtyř letošních kvalifikací formule 1 Daniel Ricciardo porazil svého týmového kolegu z McLarenu Landa Norrise. Na městské trati v Monte Carlu ale na Brita Ricciardo ztratil téměř sekundu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ricciardo nechce věřit, že je o sekundu pomalejší než Norris | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Australan do Velké ceny Monaka vyrazí z 12. pozice, když se mezi deset nejrychlejších nedostal o dvě desetiny sekundy. Naopak Norris odstartuje pátý.

„Jsem samozřejmě frustrovaný a naštvaný. Víme, že kvalifikace tu znamená hodně. Jsem více zmatený než frustrovaný,“ řekl Ricciardo.

„Nechce se mi věřit, že jsem tady tak pomalý,“ říká a připomíná své pole position z let 2016 a 2018. Před třemi lety v Monaku po startu z první pozice také v barvách Red Bullu zvítězil.

„Závodil jsem tu proti Maxovi a věřím, že Lando je rychlý. Nechce se mi ale věřit, že by tu byl rychlejší o sekundu. Tím nechci říct nic proti němu. Po celý víkend spousta kol vypadala dobře. V jednu chvíli jsem byl ale o 1,2 sekundy pomalejší, než co dokázal Lando.“

Norris je spokojen

S pátým místem v monacké kvalifikaci je Norris spokojen. Ze svého posledního pokusu v Q3 měl dokonce pocit, že by s ním mohl získat pole position.

„Dal jsem do toho posledního kola vše, neměl jsem co ztratit. Už tak jsem byl v dobré pozici. Párkrát jsem zariskoval a přišlo mi to jako pole kolo. Dvě desetiny (od pole position) mě zklamaly, ale jsem velmi šťastný. Je těžké to popsat, ale cítím se dobře,“ řekl Norris.

Další článek: Giovinazzi dostal v Monaku Alfu Romeo letos poprvé do Q3

10:59 | Ferrari je podle Binotta spokojené s vylepšením pohonné jednotky. Podle něj "...fungovala tak, jak jsme očekávali, a přinesla o něco vyšší výkon."
18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton