Ricciardo nechápe manévr Cunody po projetí cílem | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Ricciardo nechápe manévr Cunody po projetí cílem

Júki Cunoda si po dojetí Velké ceny Bahrajnu formule 1 vybil frustraci na týmovém kolegovi z RB Danielu Ricciardovi, který jej pár kol před cílem na pokyn týmu předjel.

Cunoda zablokoval kola, když v dojezdovém kole po projetí cílem předjel Ricciarda v osmé zatáčce. Když se pak oba blížili k deváté zatáčce, jel Japonec velmi blízko svému týmovému kolegovi.

Cunoda vyjádřil svou nespokojenost už v závodě, kdy dostal pokyn přepustit pozici Ricciardovi. Oba jezdci týmu RB (dříve AlphaTauri) jeli v tu chvíli za Kevinem Magnussenem. Cunoda jel na tvrdé sadě, Ricciardo na měkké.

Ricciardo tým vyzval, aby zvážil výměnu pozic, jelikož se cítil být v lepší pozici na útok na Magnussena.

„Jestli mám nějakou výhodu, tak ji tímto ztrácíme,“ řekl Ricciardo do vysílačky. Krátce na to dostal potvrzení, že dojde k výměně pozic jezdců.

Na to Cunoda reagoval ostře. „Jo, díky kluci, vážím si toho,“ řekl sarkasticky do vysílačky poté, co přepustil 13. místo Ricciardovi.

Na dotaz, proč jel Cunoda po závodě tak blízko jeho vozu, Ricciardo nedokázal odpovědět. „Nevím. Zapnul jsem rádio a snažil jsem se zůstat klidný. Říkejme tomu nezralost. Je zjevně frustrovaný z týmového nařízení.

„Ale je to něco, o čem jsme mluvili před závodem. Bylo velmi pravděpodobné, že na konci nasadím měkkou sadu. Takže věděl, že je tu šance, že budu mít na konci rychlostní výhodu a pokud bude vyzván, tak k tomu (výměně pozic) dojde. Nedává mi žádné body, bojovali jsme o 13. místo, takže jsme alespoň měli nejlepší šanci dostat alespoň jedno auto na body,“ řekl Ricciardo.

Cunoda podle svých slov nerozumí rozhodnutí RB.

„Chystal jsem se právě předjet Magnussena. Na hlavní rovince jsme jeli bok po boku, a pro posledních pár kol jsme si vyměnili pozice,“ řekl Cunoda.

„Upřímně nechápu, co si tým myslel. Musím pochopit, co si mysleli, protože zatím tomu nerozumím. Musíme se na to podívat. Nechápu to.“

Doporučujeme

Články odjinud