Ricciardo: Nečekal jsem, že vůbec dojedu do cíle

Daniel Ricciardo dojel při své premiérové GP v barvách Red Bullu na stupních vítězů a sklidil tak veliký potlesk od domácích fanoušků. Jeho týmový kolega Sebastian Vettel byl nucen v úvodu závodu odstoupit.
Ricciardo: Nečekal jsem, že vůbec dojedu do cíle

Během zimního testování nepatřil Red Bull zrovna mezi favority a asi málokdo by si troufal tvrdit, že má rakouská stáj vůbec šanci objevit se ve Velké ceně Austrálie na stupních vítězů. Daniel Ricciardo však ukázal, jak zrádné mohou závěry vyvozené z předsezonního testování někdy být, když projel při svém prvním závodě v barvách Red Bullu cílem jako druhý.

Odstup od vítěze závodu Nica Rosberga z Mercedesu byl sice 24, 5 sekundy, nicméně Australan jedoucí na domácí půdě po skončení závodu přiznal, že je pro něj překvapivý už jen fakt, že GP dokončil.

„Když se ohlédnu za tím, kde jsme byli před třemi týdny, do dnešního dne jsme ani neujeli celou závodní vzdálenost, vlastně jsem ani nevěřil, že uvidím cíl závodu, nebo že dokonce skončím na stupních vítězů,“ uvedl Ricciardo.

„Tým přes zimu hodně pracoval a podařilo se mu snížit ten propastný rozdíl. Pořád nemáme rychlost Mercedesu, ale tohle byl rozhodně výsledek, kterého se budeme držet, a uděláme ještě další pokrok. Jsem opravdu šťastný, je toho na mě teď trochu moc,“ říká dojatý Australan.

AKTUALIZACE:

Daniel Ricciardo byl diskvalifikován z Velké ceny Austrálie 2014 za nedodržení pravidel. Pilotův vůz během závodu překračoval maximální povolený průtok paliva, který je podle regulí stanoven na 100kg/hod. Podrobnosti jsme pro vás připravili v samostatném článku.

Ani druhý vůz Red Bullu dnes nepřinesl stáji žádný bod, neboť Sebastian Vettel odstoupil už v úvodu závodu kvůli problémům s pohonnou jednotkou, jejichž příčinu začal Renault vyšetřovat. Německý pilot teď hlavně lituje svého týmového kolegu.

„Je mi líto toho, co se stalo s Danielem, protože nemůže být nic lepšího než vyhrát domácí velkou cenu. Co se týče mého odstoupení, nevíme, proč se to stalo, nechápeme příčiny.  Všechny části pohonné jednotky jsou propojeny, takže jsem si ze začátku myslel, že jsem jen přišel o výkon baterie. Ukázalo se ale, že problém byl v motoru,“ vysvětlil Vettel.

 

 

 

Další článek: Sezona 2014 zahájena - Velkou cenu Austrálie ovládl Nico Rosberg

Témata článku: , , ,