Ricciardo na stupních vítězů, Vettel si splnil cíl

Daniel Ricciardo z Red Bullu dojel ve Velké ceně USA na třetí pozici za Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem, kteří Mercedesu přivezli už letošní desáté dvojité vítězství.
Ricciardo na stupních vítězů, Vettel si splnil cíl

Třetí místo je přitom podle Australana maximem, kterého mohl Red Bull v Austinu dosáhnout. Zároveň však přišel i o matematickou šanci získat titul mistra světa.

„Děláme, co můžeme,” řekl Ricciardo. „Děkuji Red Bullu, že mi dal vůz, se kterým jsem mohl bojovat o stupně vítězů. S třetí pozicí jsem opravdu spokojen. Bylo také skvělé dostat se před williamsy a dojet na pódiu.”

V prvním kole přitom Ricciardo spadl až na devátou pozici, při restartu si však polepšil, když předjel Fernanda Alonsa a Kevina Magnussena.

„Dá se tu předjíždět! Při restartu jsem překonal Magnussena i Alonsa, takže to nebyla nuda. Zastávky v boxech byly rovněž skvělé, Red Bull je známý tím, že je během nich úžasný a dnes to kluci předvedli.”

Klepněte pro větší obrázek

Jeho týmový kolega Sebastian Vettel si splnil cíl, který si předsevzal po včerejší kvalifikaci, když po startu z boxové uličky dojel na sedmé pozici.

„První půlka závodu nebyla moc dobrá. Druhá půlka už byla mnohem živější a my dokázali získat nějaké pozice díky zastávce v závěru závodu. Rozhodli jsme se pár kol před koncem přezout na čerstvou sadu gum, takže jsme byli v porovnání s ostatními v lepší pozici a měli jsme i lepší rychlost. Přítlak nastavený na nízkou hodnotu byl dobrý pro předjíždění, bylo obtížné se ale držet za jezdci.”

Další článek: Williams skončil těsně pod stupni vítězů

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10