Ricciardo na stupních vítězů, Vettel si splnil cíl

Daniel Ricciardo z Red Bullu dojel ve Velké ceně USA na třetí pozici za Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem, kteří Mercedesu přivezli už letošní desáté dvojité vítězství.
Ricciardo na stupních vítězů, Vettel si splnil cíl

Třetí místo je přitom podle Australana maximem, kterého mohl Red Bull v Austinu dosáhnout. Zároveň však přišel i o matematickou šanci získat titul mistra světa.

„Děláme, co můžeme,” řekl Ricciardo. „Děkuji Red Bullu, že mi dal vůz, se kterým jsem mohl bojovat o stupně vítězů. S třetí pozicí jsem opravdu spokojen. Bylo také skvělé dostat se před williamsy a dojet na pódiu.”

V prvním kole přitom Ricciardo spadl až na devátou pozici, při restartu si však polepšil, když předjel Fernanda Alonsa a Kevina Magnussena.

„Dá se tu předjíždět! Při restartu jsem překonal Magnussena i Alonsa, takže to nebyla nuda. Zastávky v boxech byly rovněž skvělé, Red Bull je známý tím, že je během nich úžasný a dnes to kluci předvedli.”

Klepněte pro větší obrázek

Jeho týmový kolega Sebastian Vettel si splnil cíl, který si předsevzal po včerejší kvalifikaci, když po startu z boxové uličky dojel na sedmé pozici.

„První půlka závodu nebyla moc dobrá. Druhá půlka už byla mnohem živější a my dokázali získat nějaké pozice díky zastávce v závěru závodu. Rozhodli jsme se pár kol před koncem přezout na čerstvou sadu gum, takže jsme byli v porovnání s ostatními v lepší pozici a měli jsme i lepší rychlost. Přítlak nastavený na nízkou hodnotu byl dobrý pro předjíždění, bylo obtížné se ale držet za jezdci.”

Další článek: Williams skončil těsně pod stupni vítězů