Ricciardo: Musím ukazovat frustraci, aby mě brali vážně

Australan říká, že nemůže být vždycky usměvavý člověk, který vše přejde.
Ricciardo: Musím ukazovat frustraci, aby mě brali vážně

Daniel Ricciardo se nechal slyšet, že se v letošní sezóně snaží častěji ukazovat svoji frustraci, aby byl brán vážně, ne pouze jako usměvavý člověk, který si nechá vše líbit.

„Jsou momenty, kdy věci nejdou tak, jak byste chtěli, nebo se vůbec nestanou,“ řekl. „Protože se vždycky usmívám a lidé mě vnímají jako milého kluka, je důležité, aby viděli, že když věci nejdou, jak by měly, nenechám se prostě zašlapat do země.

Budu stát na svých dvou nohách a ukážu, že tohle pro mě hodně znamená, že moje touha je v tomto sportu velice silná.

Dělám to dobře a říkám věci, když si myslím, že je to potřeba, jindy se zase starám o sebe, když není úplně potřeba, abych toho moc dělal.“

Ricciardo je přesvědčen, že po svých prvních třech vítězstvích s Red Bullem v roce 2014 cítí, že už měl dávno dosáhnout větších úspěchů.

„Rozhodně jsem doufal ve víc,“ přiznal. „I v tom roce, když skončil, říkal jsem si, 'Víte co? Kdybych měl to auto (Mercedes), byl bych mistrem světa'. Nebýt schopen od roku 2014 dostat maximum bylo trochu frustrující. Jsem si jistý, že to zase přijde.

Každopádně jsem se toho dost naučil, být více, bohužel, trpělivý, zvládnout bouři a když přijdou dobré dny, vytěžit z nich maximum.“

Ačkoliv Ricciardo letos ještě ani jednou nevyhrál, je přesvědčený, že se jedná o jeho dosud nejlepší sezónu ve formuli 1.

„Úroveň, se kterou ke všemu přistupuji, rozhodně kvalifikace, ta se stále zlepšovala a také některé závody,“ řekl. „Už od prvního dne testů jsem cítil, že jedu dobře a zatím necítím, že bych to ztratil.

Když tu byl (Daniil) Kvjat, jednoznačně jsem ho předčil, to bylo první malé znamení, pak přišel Max (Verstappen) a i když získal to vítězství (ve Španělsku), cítím, že si vedu dobře.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: McLaren odmítl účast v testu Pirelli

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10