Ricciardo musí hubnout kvůli Mercedesu

Daniel Ricciardo přiznal, že mu Red Bull nařídil shodit pár kilo, aby nebyl s vozem 2014 moc těžký. Přitom změna pravidel byla blízko.
Ricciardo musí hubnout kvůli Mercedesu

Jak jsme vás již informovali, týmy seriózně usilovaly o navýšení povinné minimální hmotnosti vozů 2014 o 10 kilogramů, ale Mercedes změnu zablokoval.

To znamená, že těžší jezdci musí hubnout, aby nebyli v nevýhodě vůči ostatním. "Ve srovnání s tím, jak jsem na tom teď, potřebuji shodit pár kilo," prozradil Daniel Ricciardo brazilskému TotalRace. "To je můj cíl."

"Není to problém. Rád se dívám na UFC (Ultimate Fighting Championship), a tito lidé shodí osm kilo za týden nebo tak, když se blíží souboj. Dvě kila za čtyři měsíce, to bude jednoduché."

Ricciardo ale není sám, mezi těžší jezdce patří také například Nico Hülkenberg, který si už stěžoval, že ho nová pravidla tlačí na nezdravé hodnoty, co se hmotnosti týče.

Pro jezdce je dobrou zprávou, že se Strategická skupina dohodla na navýšení minimální hmotnosti vozů o 10 kilogramů alespoň pro rok 2015. I když tou dobou budou vozy díky vývoji o něco lehčí a tato otázka pravděpodobně nebude tak závažná jako v příští sezóně.

Další článek: Grosjean: Byl jsem dost chytrý na to, abych vyhledal odbornou pomoc