Ricciardo: McLaren má balíček, jaký bychom potřebovali

Pilot továrního týmu Renault ve formuli 1 Daniel Ricciardo si myslí, že tým McLaren, který odebírá pohonné jednotky Renault, má „balíček, který hledáme“.
Ricciardo: McLaren má balíček, jaký bychom potřebovali

Renault vkládal velké naděje do balíku vylepšení, který nasadil do domácí Velké ceny Francie a u kterého doufal, že mu pomůže mít čtvrtý nejrychlejší vůz na roštu. To se ale nepovedlo a Renault nepřesvědčil ani v následujícím závodě v Rakousku, kde jeho jezdci nebodovali.

Naopak McLaren coby jediný zákaznický tým Renaultu dojel s oběma vozy na bodech a usadil se na čtvrtém místě v Poháru konstruktérů.

„Podívejte se na mclareny, jednoznačně teď udávají tempo. Mají takový balík, jaký hledáme i my. Vypadá to, že mohou jet s větším přítlakem a efektivněji. Mají tedy vyšší přítlak, ale i tak na rovince ztrácí méně,“ říká Ricciardo.

„S naším balíkem nejsme schopni tak dobře využít přítlak. Ať je to spojeno s korelací ve větrném tunelu nebo s něčím jiným, myslím, že to všechno budeme zkoumat. Rozhodně ale něco nefunguje. Vím, že náš tým hodně investoval a výsledek za ty peníze zatím nepřichází.“

Jsme stejně rychlí jako McLaren. Bude to zajímavá bitva, říká Abiteboul

Jsme stejně rychlí jako McLaren. Bude to zajímavá bitva, říká Abiteboul

Ricciardo však považuje za pozitivní, že McLaren je nyní na čele týmů ze středu pole, jelikož to podle něj motivuje Renault a další týmy tlačit.

„V tuto chvíli jsou velmi rychlí. A jedna moje část je šťastná, že tlačí střed pole vpřed. Myslím, že nás to donutí dostat ze sebe více. Samozřejmě nejsme rád poražený, myslím ale, že nás to posune na další úroveň, to je teď náš cíl a musíme najít způsob, jak je dohnat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: První body ukazují moje zlepšení, říká Giovinazzi

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10