Ricciardo kritizuje Vettela za incident v Baku

Pilot stáje Red Bull a bývalý Vettelův týmový kolega Daniel Ricciardo kritizuje Němce ve službách Ferrari kvůli incidentu během ázerbájdžánské grand prix. Sebastian Vettel si prý za najetí do Lewise Hamiltona může sám.
Ricciardo kritizuje Vettela za incident v Baku

Ke kolizi mezi Sebastian Vettelem ve Ferrari a Lewisem Hamiltonem v Mercedesu došlo během safety car fáze v devatenáctém kole. Hamilton jel pomalu na výjezdu z patnácté zatáčky, Vettel zřejmě na Britovu pomalou jízdu nedokázal včas zareagovat a poškodil si o monopost Mercedes přední přítlačné křídlo. Následně si Vettel najel vedle svého britského soupeře a vrazil do něj.

Zatímco Lewis Hamilton nijak potrestán nebyl, Sebastian Vettel si musel během závodu odpykat desetisekundovou penalizaci „stop and go“.

Vettelovo chování na trati v Baku kritizuje mimo jiné i jeho bývalý týmový kolega z Red Bullu Daniel Ricciardo, který nedělní závod v Ázerbájdžánu vyhrál.

„Seb (Vettel) pravděpodobně občas něco udělá dříve, než o tom stihne přemýšlet. Nechá se pohánět vášní a hladem po vítězství, občas by se měl trochu zklidnit,“ řekl Australan ve službách rakouského týmu pro BBC.

„Respektuji Sebastiana pro jeho lásku k tomuto sportu, která se občas změní ve vášeň a někdy sklouzne k agresi. To na něm mám rád.“

„Ale mohli jste to vidět sami – občas se zblázní, pak je to slyšet třeba v rádiové komunikaci. V daný moment ho vyprovokuje nějaký podnět,“ doplnil Ricciardo své vyjádření o Vettelovi.

Daniel Ricciardo se po závodě v Baku rovněž zastal Lewise Hamiltona. Podle sedmadvacetiletého australského jezdce měl Hamilton na první pozici právo určovat tempo závodu.

„Podívejte se, je jedno, jestli Lewis zpomalil nebo ne. Měl právo diktovat tempo a na akceleraci bylo ještě příliš brzo. Závod se nedá restartovat za patnáctou zatáčkou. Sebastian byl pravděpodobně trochu přemotivovaný,“ řekl Ricciardo o Hamiltonovi.  

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A